Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Fundusze europejskie to wsparcie we wprowadzaniu na rynek nowych produktów i usług biznesowych, na przykład w formie bonów na doradztwo. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego kolejne bony trafią do 55 firm. Przedsiębiorcy otrzymają od 76 tysięcy do nawet 110 tysięcy złotych dofinansowania. W sumie wsparcie projektów wyniesie 5,7 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Rozwój działalności to szansa na sukces rynkowy, ale też ryzyko porażki jeśli źle się do tego zabierzemy. Czasem warto więc skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów zewnętrznych. Taki właśnie był cel konkursu ogłoszonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Dzięki unijnemu dofinansowaniu 55 firm otrzyma wsparcie w zwiększaniu konkurencyjności biznesu, na przykład rozszerzeniu oferty produktowej, zdobyciu nowych klientów,
czy wejściu na nowe rynki.

 Kierunek rynek

O dofinansowanie w konkursie mogły ubiegać się mikro, małe i średnie firmy działające na Mazowszu. Z pomocy finansowej skorzystają przedsiębiorstwa z branży medycznej, kosmetycznej i chemicznej. Bony trafią również do przedstawicieli sektorów spożywczego, budowlanego, telekomunikacyjnego lub informatycznego. Przedsiębiorcy przeznaczą dofinansowanie na zakup specjalistycznych usług laboratoryjnych, pomiarowych, diagnostycznych, certyfikacyjnych. Będą mogli skorzystać z wsparcia w testowaniu produktów lub technologii. To tylko niektóre możliwości. W gronie dofinansowanych projektów znalazły się działania firm, które pierwszy raz sięgają po fundusze europejskie z programu regionalnego, jak również przedsiębiorców którzy już realizowali innowacyjne projekty z unijnym wsparciem.

Zapraszamy do zapoznania się z listą projektów wybranych do dofinansowania w konkursie z działania 3.1 Poprawa rozwoju MŚP na Mazowszu – Poddziałanie 3.1.2 Rozwój MŚP, typu projektów: Wsparcie prowadzenia i rozwoju działalności przedsiębiorstw – poprzez udzielanie bonów na doradztwo.

O funduszach europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 – programu kierowanego głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania dofinansowania unijnego dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o unijne dotacje odpowiadają Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego
w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych