Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Fundusze europejskie to wsparcie we wprowadzaniu na rynek nowych produktów i usług biznesowych, na przykład w formie bonów na doradztwo. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego kolejne bony trafią do 55 firm. Przedsiębiorcy otrzymają od 76 tysięcy do nawet 110 tysięcy złotych dofinansowania. W sumie wsparcie projektów wyniesie 5,7 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Rozwój działalności to szansa na sukces rynkowy, ale też ryzyko porażki jeśli źle się do tego zabierzemy. Czasem warto więc skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów zewnętrznych. Taki właśnie był cel konkursu ogłoszonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Dzięki unijnemu dofinansowaniu 55 firm otrzyma wsparcie w zwiększaniu konkurencyjności biznesu, na przykład rozszerzeniu oferty produktowej, zdobyciu nowych klientów,
czy wejściu na nowe rynki.

 Kierunek rynek

O dofinansowanie w konkursie mogły ubiegać się mikro, małe i średnie firmy działające na Mazowszu. Z pomocy finansowej skorzystają przedsiębiorstwa z branży medycznej, kosmetycznej i chemicznej. Bony trafią również do przedstawicieli sektorów spożywczego, budowlanego, telekomunikacyjnego lub informatycznego. Przedsiębiorcy przeznaczą dofinansowanie na zakup specjalistycznych usług laboratoryjnych, pomiarowych, diagnostycznych, certyfikacyjnych. Będą mogli skorzystać z wsparcia w testowaniu produktów lub technologii. To tylko niektóre możliwości. W gronie dofinansowanych projektów znalazły się działania firm, które pierwszy raz sięgają po fundusze europejskie z programu regionalnego, jak również przedsiębiorców którzy już realizowali innowacyjne projekty z unijnym wsparciem.

Zapraszamy do zapoznania się z listą projektów wybranych do dofinansowania w konkursie z działania 3.1 Poprawa rozwoju MŚP na Mazowszu – Poddziałanie 3.1.2 Rozwój MŚP, typu projektów: Wsparcie prowadzenia i rozwoju działalności przedsiębiorstw – poprzez udzielanie bonów na doradztwo.

O funduszach europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 – programu kierowanego głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania dofinansowania unijnego dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o unijne dotacje odpowiadają Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego
w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś