Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Innowacyjne produkty, usługi lub usprawnienia procesów biznesowych mogą powstawać w firmowych działach badawczo-rozwojowych, jak i laboratoriach naukowych. I właśnie współpracy z naukowcami dotyczył drugi konkurs o bony na innowacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Już niebawem do 24 firm trafią bony o wartości od 16 tys. do nawet 200 tys. zł. 

Na rynku co chwilę pojawiają się nowe produkty i usługi, co sprawia że wyróżnienie się firmy na tle konkurencji jest dużym wyzwaniem. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie w obszar badań i rozwoju podczas tworzenia oferty dopasowanej do potrzeb odbiorców. Na ten cel zaplanowane jest ponad 650 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Fundusze pozwolą m.in. na  nawiązanie współpracy z sektorem naukowym w ramach bonów na innowacje, prowadzenie prac badawczo-rozwojowych, poszukiwanie nisz innowacyjnych i rozwojowych,  czy rozwój firmowych działów R&D.

Znamy wyniki pierwszej rundy kolejnego już konkursu o bony na innowacje na Mazowszu. Do 24 mikro, małych i średnich firm trafią bony o wartości od 16 tys. zł do 200 tys. zł. Fundusze pozwolą na opracowanie przez naukowców rozwiązań w zakresie m.in. energetyki, logistyki, motoryzacji, czy zarządzania firmowymi procesami. W realizację projektów zainwestowane zostanie 4,3 mln zł unijnego dofinansowania  – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa skorzystają z bonów, aby zakupić od naukowców usługę przeprowadzenia prac badawczych związanych z opracowaniem nowych lub ulepszonych produktów, usług lub rozwiązań procesowych. Będą to na przykład innowacje w zakresie zarządzania obiegiem dokumentów, projektami, czy logistyką dostaw. Naukowcy podejmą się badań nad rozwiązaniami do zdalnego  sterowania klimatyzacją, stworzeniem ekologicznego samochodu dostawczego, czy diagnostyką samochodów prowadzoną on-line. Prace obejmą również m.in. opracowanie metody diagnozowania  genetycznego obciążenia mukowiscydozą.

Jeszcze w tym roku kolejne możliwości wsparcia biznesu w obszarze badań i rozwoju. Już od końca maja będzie możliwość ubiegania się o unijne dofinansowanie na realizację projektów badawczo-rozwojowych. We wrześniu wystartuje konkurs o fundusze na tworzenie lub rozwój firmowego zaplecza badawczo-rozwojowego, a w październiku na projekty dotyczące eksperymentowania i poszukiwania nisz rozwojowych  – powiedziała Kamila Kuleska Zastępca Kierownika Wydziału Wdrażania Projektów z obszaru Innowacyjności i Przedsiębiorczości w MJWPU.

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową projektów dofinansowanych w ramach konkursu z Działania 1.2 Działalność badawczo – rozwojowa przedsiębiorstw, typ projektów – Bon na innowacje.

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś