Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W ramach konkursu „Wzrost regionalnego potencjału turystycznego poprzez ochronę obiektów zabytkowych” nagrodzono 21 mazowieckich inwestycji. Dzięki decyzji Zarządu Województwa Mazowieckiego o zwiększeniu puli dofinansowania, kolejne 3 projekty spełniające wymogi konkursowe dołączyły do grona laureatów. Dzięki temu dofinansowany zostanie radzymiński rynek, zbytkowe wiatraki w Muzeum Wsi Radomskiej oraz Dwór w Ostrówku.

Łącznie dofinansowanie w ramach konkursu wyniosło 21,7 mln zł. Trzy mazowieckie inwestycje zostaną dofinansowane kwotą prawie 3 mln zł. Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi opisami ostatnio nagrodzonych projektów.

Radzymiński rynek – miejsce spotkań z kulturą

Dzięki funduszom europejskim historyczne centrum miasta zostanie zaadaptowane na cele kulturalne. W ramach projektu zmodernizowany zostanie plac miejski w Radzyminie, a w zabytkowej kamienicy przy ul. Konstytucji 3 Maja powstanie 4 Punkt Informacji Kulturalnej.

Prace konserwatorskie w czterech zabytkowych wiatrakach zlokalizowanych na terenie ekspozycji muzealnej Muzeum Wsi Radomskiej

Dofinansowanie z UE umożliwi nie tylko przeprowadzenie prac konserwatorskich wiatraków, ale także odtworzenie we wnętrzach młynów ciągów technologicznych, które będą ukazywały sposób produkcji wyrobów zbożowych. Planowane działania zaowocują możliwością stworzenia programu kulturalno-edukacyjnego, którego główną atrakcją będzie prezentacja przemian technologii młynarskiej na przestrzeni XIX i XX wieku. Ponadto w ramach projektu dokonana zostanie digitalizacja zbiorów kultury związanych z wiatrakami.

Dwór w Ostrówku – nowa perspektywa kulturalna w Gminie Siedlce

W ramach projektu przeprowadzone zostaną działania inwestycyjne w zabytkowym Dworze w Ostrówku. Prace obejmą także przyległy do posiadłości park oraz odbudowę ogrodzenia terenu. Dzięki funduszom europejskim zabytek zmieni swoje przeznaczenie i zyska funkcję społeczno-kulturalną oraz edukacyjną. Do budynku zostanie przeniesiony Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z siedzibą w Chodowie. Ponadto w obiekcie zostanie utworzony punkt informacji turystycznej i stała wystawa: „Zwycięska Bitwa pod Iganiami z 1831 r.”.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową projektów dofinansowanych w konkursie z działania 5.3. „Dziedzictwo kulturowe”.

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie.

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.

Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś