Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Powiększa się liczba mazowieckich przedsiębiorców, którzy otrzymają dofinansowanie z programu regionalnego. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego prawie 30,6 mln zł trafi do kolejnych szesnastu beneficjentów. Realizowane działania będą dotyczyły wdrażania innowacyjnych technologii, nowych produktów oraz wykorzystania rezultatów przeprowadzonych prac B+R. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

Fundusze Europejskie pomagają w rozwoju innowacyjnych produktów i usług w mazowieckich firmach

 

Fundusze Europejskie po raz kolejny pomogą zrealizować projekty biznesowe. Przyznane dofinansowanie to szansa dla przedsiębiorców, aby w czasie pandemii odbudować swoją pozycję na rynku. Covid-19  tak mocno i nieoczekiwanie uderzył w gospodarkę, że wielu przedsiębiorców musiało ograniczyć wydatki.  

 W ramach konkursu z Działania 3.3 Innowacje w MŚP, typ projektu: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług wsparcie z UE otrzymało 45 beneficjentów o łącznej kwocie ponad  94,3 mln zł.  

 

Jakie projekty otrzymały dofinansowanie? 

Wytrzymała nawierzchnia drogowa 

Wdrożenie prac B+R dotyczących opracowania nowej mieszanki mineralno-asfaltowej to główny cel projektu firmy Handlowo-Usługowej „Bruk-Bud”. W tym celu firma zainwestuje przyznane środki europejskie w budowę Wytwórni Mas Bitumicznych wraz z drogami dojazdowymi oraz płytami postojowymi.  Do produkcji tej mieszanki beneficjent będzie wykorzystywał  gumę pochodzącą ze zużytych opon samochodowych. Nowy rodzaj mieszanki będzie miał wiele zastosowań, np. ograniczy użycie walców wibracyjnych podczas jej układania, zwłaszcza na drogach i mostach, a ograniczenie użycia walców sprawia, że czas potrzebny na ułożenia jednej warstwy mieszanki jest krótszy i mniej czasochłonny w porównaniu do standardowych mieszanek. Istotne zalety mieszanki to zwiększona odporność na powstawanie kolein, na działanie wody i mrozu. Realizacja projektu wpłynie również na poprawę bezpieczeństwa na drogach, zwiększeniu płynności ruchu oraz zmniejszenie hałasu i zanieczyszczeń. Całkowita wartość projektu to 12,8 mln zł, a dofinansowanie 3,6 mln zł.  

  

Zdrowa żywność 

Spółka Papagrin przyznane środki przeznaczy na zakup linii produkcyjnych – maszyn i urządzeń – niezbędnych do wprowadzenia na rynek czterech BIO produktów spożywczych. Będą to aktywowane spody do pizzy, ciastka proteinowo czekoladowe z aktywowanymi orzechami, zupy z aktywowanymi nasionami oraz granoli z aktywowanych nasion i orzechów. Realizacja projektu pozwoli stworzyć kompleksową ofertę dla klientów ceniących zdrową, nieprzetworzoną żywność. Firma stawia na wysoko gatunkowe i wartościowe produkty. Całkowita wartość projektu to  blisko 6,5 mln zł, a dofinansowanie 2,9 mln zł.  

 

Balustrady produkujące prąd 

Kolejny projekt zrealizuje firma BSP Bracket System Polska i dotyczy on wdrożenia wyników samodzielnie przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych w zakresie innowacyjnego produktu, którym będą barierki balkonowe aluminiowe, zaprojektowane z myślą o wypełnieniu panelem fotowoltaicznym zamiast szkła. Fundusze europejskie zostaną przeznaczone na zakup materiałów i maszyn oraz na przeprowadzenie prac budowlanych niezbędnych do wdrożenia wyników prac B+R. Dodatkowo wnioskodawca kupi komplet form i matryc oraz potrzebne oprogramowanie do obsługi maszyn. Całkowita wartość projektu to  2,5 mln zł, a dofinansowanie wyniesie ponad 1,1 mln zł.  

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów: 3.3 Innowacje w MŚP, typ projektu: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług, nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-117/21 

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza 

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.  

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie? 

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne. 
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie www.funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowychFacebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedInYouTube oraz Instagram 
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach. 
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś