Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W województwie mazowieckim 17 placówek zajmujących się edukacją najmłodszych otrzyma dofinansowanie z funduszy europejskich. Środki z nowego programu unijnego na lata 2014-2020 rozliczy Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Wśród beneficjentów są samorządy, firmy i fundacje. W puli prawie 8 mln zł.

Prawie 8 mln złotych zatwierdzono na realizację 17 projektów w ośrodkach wychowania przedszkolnego. Każda z placówek otrzyma nawet do 80 % dofinansowania na doposażenie, czy tworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego. Pieniądze można będzie przeznaczyć także na realizację dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej, umożliwiającej dziecku z niepełnosprawnością udział w zajęciach. W ramach projektu można będzie finansować także doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli OWP. Konkurs rozpisano w ramach nowej puli środków dla Mazowsza na lata 2014-2020. Niebawem kolejne decyzje o zatwierdzeniu projektów do unijnego dofinansowania. Tym razem w obszarach e-usług dla administracji i placówek ochrony zdrowia

– Prawie 8 mln złotych przekażemy na projekty nastawione na rozwój i edukację przedszkolaków. Dofinansujemy ponad 400 miejsc wychowania przedszkolnego. Dzięki tym projektom 785 dzieci weźmie udział w dodatkowych zajęciach zwiększających ich szanse edukacyjne – wylicza Mariusz Frankowski, Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

O RPO WM

Mazowsze zagwarantowane ma ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Na 2016 rok zaplanowano ponad 50 konkursów, a ich wartość wyniesie przeszło 2,5 mld zł. Szczegółowe informacje o tegorocznych konkursach publikowane są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś