Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Szpitale w Siedlcach, Przasnyszu, Makowie Mazowieckim, Węgrowie i Płocku otrzymają fundusze unijne na specjalistyczny sprzęt do diagnostyki i leczenia pacjentów. Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o przyznaniu im 49,1 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.   

 

 

Inwestycje w opiekę medyczną na Mazowszu to ważny obszar programu regionalnego. Fundusze unijne wspierają zakup specjalistycznego sprzętu, modernizację szpitali, ale też realizację programów profilaktycznych skierowanych do mieszkańców województwa. Znamy kolejne dofinansowane projekty dotyczące doposażenia placówek w aparaturę medyczną. Konkurs zorganizowała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Ponad 49,1 mln zł z programu regionalnego pozwoli na realizację sześciu projektów mazowieckich szpitali. Specjalistyczny sprzęt pomoże w leczeniu pacjentów z Siedlec, Przasnysza, Makowa Mazowieckiego, Węgrowa oraz Płocka i okolicznych gmin. To już kolejne unijne inwestycje w sektor ochrony zdrowia. Do tej pory dofinansowanie uzyskały m.in. projekty szpitali w Radomiu, Ostrołęce czy Wyszkowie – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor MJWPU.

Do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach trafi aż 19,3 mln zł. Środki pomogą w wyposażeniu Siedleckiego Ośrodka Onkologii. Szpital zainwestuje też fundusze unijne w rozbudowę i modernizację Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej oraz modernizację Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Z ponad 10 mln zł dofinansowania skorzysta Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu. Szpital w Makowie Mazowieckim przeznaczy natomiast 9,4 mln zł na zakup aparatury medycznej do diagnozy i leczenia chorób kardiologicznych oraz onkologicznych. Nowoczesny sprzęt trafi do SPZOZ w Węgrowie. Dzięki 4 mln zł doposażone zostaną pracownie endoskopii i tomografii komputerowej. Fundusze unijne pomogą w zakupie sprzętu medycznego dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Skorzystają na tym pacjenci przychodni specjalistycznej, poradni podstawowej opieki zdrowotnej i samego szpitala.  Na ten cel przeznaczone zostanie 5,5 mln zł.

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową dofinansowanych projektów w konkursie z Działania 6.1 Infrastruktura ochrony zdrowia, typ projektów: Inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia wynikające ze zdiagnozowanych potrzeb – w ramach planów inwestycyjnych dla subregionów objętych OSI problemowymi.

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś