Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o dofinansowaniu kolejnych 7 projektów w ramach naboru dotyczącego wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów lub usług. Wsparcie ponad 13,8 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Łącznie w konkursie dofinansowanie z Unii Europejskiej otrzyma 43 projekty o łącznej kwocie dofinansowania ponad 75,9 mln zł. Konkurs przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Fundusze Europejskie wspierają mazowieckie firmy we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań na rynek. W ramach konkursu nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-102/19, Działanie 3.3 Innowacje w MŚP, Typ projektów: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług (poprzez wdrożenie wyników prac B+R) przedsiębiorcy mogli ubiegać się o dofinansowanie  rozwoju działalności w związku z wprowadzaniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów, zmian w procesach produkcyjnych czy sposobach świadczenia usług. Na wsparcie miały szansę tylko projekty wynikające z efektów prac badawczo-rozwojowych.

W tym tygodniu poznaliśmy listę kolejnych 7 wniosków wybranych do dofinansowania z zakresu wdrażania innowacyjnych rozwiązań na rynek. Decyzją Zarządu Województwa kwota ponad 75,9 mln zł z Unii Europejskiej zasili realizację w sumie 43 projektów. W konkursie wsparcie dla firm wynosi od 556 tys. zł do nawet 3,9 mln zł.

W gronie nowych projektów zatwierdzonych do dofinansowania znalazły się działania mające na celu wprowadzenie na rynek rozwiązań z branży produkcyjnej i procesowej, m.in.: innowacyjne linie do napełniania produktów w opakowania szklane i tworzywowe, linie do automatycznego pakowania taśm klejących, innowacyjne technologie produkcji wyrobów wielkoformatowych o podwyższonej odporności na czynniki środowiskowe, a także rozwiązania w zakresie produkcji innowacyjnych okien.

Zapraszamy do zapoznania się z uaktualnioną listą projektów wybranych do dofinansowanych w ramach działania 3.3 Innowacje w MŚP, typ projektów: „Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług (poprzez wdrożenie wyników prac B+R)” – konkurs nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-102/19.

Pożyczki płynnościowe – cały czas trwa nabór wniosków!

Fundusze Europejskie wspierają mazowieckie firmy również w ograniczaniu negatywnych skutków epidemii COVID-19. Obecnie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą składać wnioski o pożyczki płynnościowe o wartości nawet 500 tys. zł. Okres karencji może wynieść do 12 miesięcy, a okres spłaty do 5 lat. Pula środków na ten cel to prawie 80 mln zł.

Środki znajdują się w dyspozycji Banku Gospodarstwa Krajowego,  a wnioski przyjmują pośrednicy finansowi. Informacje o pożyczce dostępne są na stronie: www.funduszedlamazowsza.eu oraz www.pożyczkiunijne.bgk.pl.

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na sytuację epidemiczną zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz elektronicznych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś