Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Siedlec i okolic. Dzięki realizacji największego w Europie projektu COVID-owego, siedlecki Meditrans wzbogacił się o pięć nowych karetek w pełni wyposażonych i gotowych do bezpiecznego przewozu pacjentów. Do tej pory placówka otrzymała w ramach projektu 10 ambulansów. Kolejne pomogą w szybszych interwencjach zespołów ratownictwa medycznego.

 

Grafika przedstawia napis Pięć nowych ambulansów dla Meditrans w Siedlcach. Tak pomagają Fundusze Europejskie. W tle widać karetki.

 

#UE pomaga

Oficjalne przekazanie nowoczesnych karetek odbyło się w siedzibie SPZOZ „RM-MEDITRANS” SPRiTS w Siedlcach z udziałem przedstawicieli zarządu województwa mazowieckiego. Nowocześnie wyposażone ambulanse gwarantują niezawodność działania, pacjentom bezpieczeństwo, a ratownikom komfort pracy.

Trzy ambulanse, to karetki typu C przystosowane do pracy w ramach Systemu Ratownictwa Medycznego. Zostały nazwane mobilnymi jednostkami intensywnej opieki. Na ich pokładzie można bezpiecznie przewozić i monitorować stan zdrowia pacjentów. Wyposażone są także w nosze elektryczne. Pozostałe dwa ambulanse są pojazdami transportowymi, przeznaczonymi do podstawowego leczenia i monitorowania chorych.

Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV2 na terenie województwa mazowieckiego” to ponad 578 mln złotych przekazanych na zakup sprzętu i dostosowanie pomieszczeń w mazowieckich placówkach ochrony zdrowia. Projekt realizuje Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś