Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

E-usługi kiedyś traktowane były jako innowacja, a obecnie stały się wręcz koniecznością. Dlatego fundusze europejskie wspierają również ten obszar. W tym tygodniu Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o dofinansowaniu 8 projektów z zakresu e-administracji, które do tej pory znajdowały się na liście rezerwowej.Ich wsparcie wyniesie ponad 8,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

 

Możliwość załatwiania codziennych spraw bez wychodzenia z domu to już nie tylko wygoda, a coraz częściej również kwestia bezpieczeństwa. Pokazały to zwłaszcza ostatnie miesiące, podczas których cały świat został postawiony przed wyzwaniem ograniczania liczby zakażeń koronawirusem. W tej sytuacji jeszcze większą rolę odgrywa dostęp do usług elektronicznych w urzędach, szkołach, czy na uczelniach. Fundusze europejskie już od wielu lat wspierają ten obszar. W tym tygodniu poznaliśmy kolejne samorządy, które otrzymają dofinansowanie na wprowadzenie e-usług dla mieszkańców i przedsiębiorców.

 

– Do tej pory dofinansowanie z programu regionalnego na lata 2014-2020 uzyskały 152 projekty e-usługowe, których wsparcie przekroczyło pół miliarda złotych. Pomoc finansowa na projekty dotyczące zdalnej obsługi mieszkańców trafiła już m.in. do Radomia, Węgrowa, Makowa Mazowieckiego, czy też Powiatu Przasnyskiego. Decyzją o zwiększeniu środków w konkursie z zakresu e-administracji kolejne samorządy otrzymają wsparcie w dostosowaniu swoich procesów do potrzeb lokalnych społeczności i bieżących wyzwań – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

 

Dofinansowanie projektów uzyskają: Gmina Myszyniec, Miasto i Gmina Łosice, Gmina Radziejowice, Gmina Borkowice i Gmina Sobolew. Z efektów wsparcia z Unii Europejskiej skorzystają także mieszkańcy Garwolina i powiatu Garwolińskiego, a także powiatu lipskiego. Fundusze europejskie przeznaczone zostaną na informatyzację urzędów oraz wdrożenie e-usług, np. z zakresu podatków lub pozwoleń. Środki pozwolą również na zakup potrzebnego sprzętu informatycznego, licencji, a także przeszkolenie pracowników. Zapraszamy do zapoznania się z listą projektów wybranych do dofinansowania w konkursie z działania 2.1 E-usługi, Poddziałania 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza (konkurs nr RPMA.02.01.01-IP.01-14-096/19).

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na sytuację epidemiczną zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz elektronicznych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś