Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę dotyczącą stosowania przez beneficjentów funduszy europejskich karty wizualizacji znaku. Dokument określa wzory znaku dedykowanego dla FEM 2021-2027 w wariantach: kolorowych, monochromatycznych, poziomych, pionowych oraz w dwóch wersjach językowych i w wersji minimalnej. Dodatkowo  określone zostały wzory tablicy informacyjnej, plakatu i nalepki do stosowania przez beneficjentów programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza w perspektywie 2021-2027.

Widoczna i przejrzysta komunikacja o funduszach europejskich jest bardzo ważna. Podkreśla ona rolę Unii Europejskiej i jej zaangażowanie w poprawę życia mieszkańców w każdym kraju członkowskim i jego regionie. Właściwe informowanie mieszkańców, skąd pochodzi finansowanie inwestycji oraz projektów społecznych wynika również z potrzeby zachowania transparentności wydatków z budżetu unijnego. Beneficjenci podpisując umowę o dofinansowanie zobowiązują się do przestrzegania karty wizualizacji znaku oraz do promowania swojego projektu w zakresie efektów i korzyści dla mieszkańców.

Karta została opracowana w oparciu o „Księgę Tożsamości Wizualnej marki Fundusze Europejskie 2021 – 2027” sporządzonej na zamówienie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz „Folderu Systemu Identyfikacji Wizualnej Marki Mazowsze”.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś