Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Od 13 października instytucje administracji publicznej, służby publiczne oraz przedsiębiorstwa realizujące cele publiczne mogą ubiegać się o dofinansowania z Unii Europejskiej. Wsparcie przeznaczone jest dla gmin o liczbie ludności poniżej 15 tys. mieszkańców. Fundusze będą mogły zostać wykorzystane m.in. na działania zwiększające efektywności dostaw wody, rozwój systemów ujęć i uzdatniania wody, a także eliminowanie awaryjności sieci wodociągowych i wprowadzenie systemów jej monitorowania. Kwota przeznaczona na te działania wynosi łącznie ponad 60 mln zł, dla regionu mazowieckiego regionalnego ponad 44,7 mln zł, a dla regionu warszawskiego stołecznego ponad 15,6 mln zł. Wnioski o dofinansowanie można składać wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą systemu MEWA 2.0. Konkurs ogłosiła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. 

 

 

 

Konkurs odbywa się w ramach działania 2.5. Gospodarka wodno-ściekowa, typ projektu: „Zarządzanie efektywnymi, inteligentnymi sieciami wodociągowymi” dla programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

 

Kto może wziąć udział w konkursie?

W naborze mogą wziąć udział podmioty administracji publicznej, służby publiczne oraz przedsiębiorstwa realizujące cele publiczne. Wnioski mogą składać samorządy, a także jednostki organizacyjne działające w imieniu jednostek samorządu terytorialnego. Wsparcie przeznaczone jest dla wybranych gmin o liczbie ludności poniżej 15 tys. mieszkańców. Kwota przeznaczona na te działania wynosi łącznie ponad 60 mln zł, dla regionu mazowieckiego regionalnego ponad 44,7 mln zł, a dla regionu warszawskiego stołecznego ponad 15,6 mln zł.

 

Na jakie działania można pozyskać dofinansowanie?

Celem konkursu jest zwiększenie efektywności dostaw dobrej jakości wody pitnej, a także ograniczenie strat tego cennego surowca. Dzięki dofinansowaniu gminy mają możliwość usprawnienia funkcjonowania systemów sieci wodociągowych, co jest niezwykle istotne dla środowiska oraz wszystkich mieszkańców. W ramach naboru możliwe będzie pozyskanie dofinansowania na wskazane poniżej działania:

  • rozwój systemów ujęć, uzdatniania, zaopatrzenia, dystrybuowania i magazynowania wody;
  • eliminowanie awaryjności sieci wodociągowej i straty wody z powodu z powodu wycieków, kradzieży i błędów opomiarowania;
  • wprowadzanie systemów monitorowania sieci wodociągowej (jakość, ilość pobieranej i uzdatnianej wody);
  • informacyjno-edukacyjne z zakresu prawidłowego gospodarowania zasobami wodnym i oszczędności wody.

Działania te umożliwią prowadzenie zrównoważonej gospodarki wodnej i efektywne wykorzystywanie zasobów wodnych.

 

Czas i sposób składania wniosków:

Wniosek o dofinasowanie wraz z załącznikami należy przesłać w terminie od 13.10 do 30.11.2023 r. za pomocą systemu MEWA 2.0.

 

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami odwiedzając wybrany Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich lub dzwoniąc na infolinię: 801 101 101. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie naboru:

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 jest dostępny na stronie naboru
  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

 

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś