Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Za chwilę odbędzie się najważniejsze wydarzenie poświęcone roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu – 13. Forum Rozwoju Mazowsza. Inspirujące rozmowy na tematy, które dzieją się wokół nas. Dodatkowo cztery interaktywne strefy tematyczne, współtworzone przez 53 Partnerów wydarzenia, 15 debat z udziałem ponad 70 ekspertów – to atuty. A co jeszcze? Już dzisiaj poznamy Liderów Zmian Funduszy Europejskich 2023. Oglądaj transmisję z Centrum Konferencyjnego Legia Warszawa na https://youtu.be/fp-c-MG8kO4 oraz https://youtu.be/7-xXDLrntf4. Dodatkowo na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl oraz w naszych mediach społecznościowych.

Na zdjęciu widnieje napis Już dzisiaj 13. Forum Rozwoju Mazowsza. Bądź blisko tematów, które mają znaczenie. Transmisja online. W tle widać uczestników konferencji.

 

Rozmowy na tematy, które mają znaczenie

Forum Rozwoju Mazowsza już za chwilę stanie się przestrzenią do dzielenia się opiniami w gronie ponad 70 ekspertów reprezentujących różne środowiska. Na scenie głównej porozmawiamy m.in.

 • o potencjale i konkurencyjności Mazowsza;
 • transformacji energetycznej i jej wpływie na rozwój miast i regionów;
 • o edukacji na miarę wyzwań przyszłości;
 • o roli transportu w rozwoju lokalnym.

Zastanowimy także się czy istnieje złoty środek w biznesie i rozwikłamy definicję 15 minutowych miast. Odpowiemy też na pytanie jak działa gospodarka obiegu zamkniętego.

A co na scenie offowej? Debata czy kultura w dzisiejszym świecie jest w centrum czy gdzieś obok? Porozmawiamy o startupach i trendach w promocji. A to nie wszystko, w programie znajdzie się:

 • dyskusja na temat rozwoju regionalnego i transformacji województw;
 • zdrowie psychiczne we współczesnym świecie;
 • sztuczna inteligencja – jak ją postrzegamy?
 • aplikacje, które zmieniły nasze życie;
 • jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu.

 

Strefy tematyczne

Zapraszamy do czterech stref tematycznych:

 • Eko – to strefa, w której partnerzy będą dzielić się z uczestnikami zieloną energią i filozofią eko. Warto dodać, że fundusze europejskie od lat wspierają inwestycje dotyczące m.in. zwiększania efektywności energetycznej, wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, lepszego dostosowania do zmian klimatu, ochrony bioróżnorodności oraz zrównoważonego rozwoju gospodarki wodno-ściekowej czy wspierania rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym;
 • Aktywni – strefa z udziałem szkół, uczelni i innych placówek, które przyczyniają się do wzrostu aktywności mieszkańców w dziedzinie kształcenia się i samorozwoju;
 • Tropy Europy – w tej strefie pokażemy, jak zmieniła się turystyczna mapa Mazowsza dzięki zrealizowanym inwestycjom z obszaru kultury, zachowania dziedzictwa kulturowego, rekreacji i nauki;
 • Fundusze Europejskie – strefa poświęcona możliwościom, jakie dają środki z UE, zaproszeni partnerzy to m.in. instytucje finansowe i wdrożeniowe, które będą udzielać informacji o aktualnych możliwościach aplikowania o fundusze europejskie.

Wydarzenie organizuje Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Dodatkowo Forum Rozwoju Mazowsza odbędzie się ze wsparciem Europejskiego Komitetu Regionów.

 

Patroni medialni: Radio Rekord, Telewizja Dami, portal cozadzien.pl, 7 Dni Tygodnik Regionalny, Magazyn Opinii Ziemi Ciechanowskiej – Puls Ciechanowa, Radio Płońsk, Życie Żyrardowa, portal Teraz Środowisko, TV Ciechanów, Agencja Informacyjna Newseria, Portal #Petro News, Dziennik Warto Wiedzieć.

Podczas Forum odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu Lider Zmian Funduszy Europejskich, w którym mieszkańcy Mazowsza oraz eksperci wyróżnili projekty dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś