Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Trwa internetowe głosowanie w konkursie REGIOSTARS Awards 2020, organizowanym przez Komisję Europejską. Jeszcze tylko do 9 lipca można oddać głos na mazowiecki projekt badawczy firmy Med&Life, dofinansowany z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Projekt pt. „Wielofunkcyjny system do terapii i rehabilitacji wykorzystujący zaawansowane technologie ICT” uzyskał aż 1,6 mln zł wsparcia z Unii Europejskiej. W efekcie badań powstało innowacyjne w skali świata urządzenie, które znajdzie zastosowanie w leczeniu schorzeń narządu ruchu, chorób neurologicznych czy problemach krążeniowych. Zachęcamy do głosowania na mazowieckiego reprezentanta klikając serduszko przy projekcie Multifunctional Therapy System rywalizującym w kategorii Smart Growth (Inteligentny Rozwój). Głosowanie odbywa się przez stronę https://regiostarsawards.eu/. Zapraszamy do udziału!

 

Fundusze europejskie wspierają innowacyjne rozwiązania mazowieckich przedsiębiorców. Jednym z nich był projekt firmy Med&Life Sp. z o.o. zakładający opracowanie wielofunkcyjnego systemu do prowadzenia terapii i rehabilitacji pacjentów nie tylko w gabinetach lekarskich i fizjoterapeutycznych, ale też warunkach domowych. Jesienią 2019 roku projekt wyróżniła Kapituła Konkursu „Lider Zmian”, zorganizowanego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Dzięki unijnemu wsparciu zrealizowany został projekt badawczy, w którego wyniku powstało innowacyjne w skali międzynarodowej urządzenie medyczne do fizykoterapii polem magnetycznym i energią światła.  Produkt znajdzie zastosowanie w terapii urazów, bólów, wielu schorzeń wynikających z współczesnego trybu życia i pracy (m.in. schorzeń narządu ruchu, chorobach neurologicznych, problemach krążeniowych). Firma Med&Life zrealizowała projekt we współpracy z Instytutem Tele i Radiotechnicznym w Warszawie. Do współpracy zaproszono również lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów i samych pacjentów. Produkt wyróżnia zastosowanie nowoczesnych technologii umożliwiających zdalne sterowanie i nadzór nad terapią, co pozwala na dochodzenie do zdrowia w warunkach domowych. Wśród zastosowanych rozwiązań są m.in. łącza Wi-FI, Bluetooth, możliwość do korzystania na urządzeniach mobilnych, zdalna diagnostyka urządzenia i aktualizacja oprogramowania. Produkt dopasowany jest do potrzeb osób niedosłyszących i niedowidzących. Ponadto, panel użytkownika został zaprojektowany w dwóch wersjach językowych, co sprawia że produkt jest gotowy do eksportu na rynki zagraniczne.

 

Jesteśmy przekonani, że produkt może wprowadzić zmiany w zakresie standardu leczenia pacjenta. Innowacyjna technologia zastosowana w hardware i software oraz zaimplementowanie teleinformatycznych narzędzi ICT przyczyniło się do powstania unikalnego wyrobu medycznego. Urządzenie wraz z systemem e-zarządzania umożliwia pacjentom korzystanie z profesjonalnych zabiegów fizykoterapii w swoich domach, pod okiem terapeuty, który zdalnie steruje dedykowanymi do niej urządzeniami. Rozpoczynając pracę nad projektem spodziewaliśmy się, że stanie się on odpowiedzią na problemy współczesnego świata. Rosnąca liczba chorób przewlekłych i cywilizacyjnych, starzenie się społeczeństw rozwiniętych czy ograniczony dostęp do rehabilitacji to problemy, przed którymi stoimy. Wymuszają one szersze spojrzenie na leczenie i profilaktykę zdrowia oraz dostęp do terapii, które mogą być wykonane w warunkach domowych. Szczególnie aktualne stało się to w sytuacji zagrożenia COVID-19. Bezpieczne wykonanie zabiegów w warunkach domowych jest nie tylko komfortem, ale często jedyną możliwością prowadzenia terapii – powiedziała Irena Osiak, Prezes Med& Life Sp. z o. o.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś