Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Fundusze unijne wspierają rozwój oferty edukacyjnej mazowieckich szkół. Są to inwestycje w organizację zajęć dodatkowych dla uczniów, doposażenie szkolnych pracowni, a także rozwój nauczycieli. Decyzją Zarządu Województwa dofinansowanie uzyskało 46 projektów, co pozwoli na wsparcie w edukacji ponad 20 tys. uczniów. Fundusze na ten cel to 36,8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

Fundusze z programu regionalnego wspierają edukację dzieci i młodzieży. Środki inwestowane są w rozwój kompetencji wymaganych przez pracodawców, ale też koniecznych w codziennych sytuacjach życiowych. Są to m.in. umiejętności informatyczne, językowe, ale też kreatywność, przedsiębiorczość czy praca zespołowa. Poznaliśmy wyniki konkursu dotyczącego edukacji ogólnej. Dofinansowanie uzyskało 46 projektów. Konkurs zorganizowała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Ponad 36 mln zł to konkretne środki na rozwój 20 tys. uczniów, a także 1,5 tys. nauczycieli. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie wsparciem, w kolejnych tygodniach Zarząd Województwa Mazowieckiego planuje zwiększenie alokacji w konkursie. Pozwoli to na dofinansowanie kolejnych projektów z listy rezerwowej, a więc wsparcie jeszcze większej grupy najmłodszych mieszkańców regionu powiedziała Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora
ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w MJWPU.

Z dofinansowania skorzystają samorządy prowadzące szkoły w całym regionie. Największe środki trafią do Miasta Ostrołęka, które pozyskało w sumie 4,3 mln zł na realizację dwóch projektów. Miasto przeznaczy dofinansowanie na działania skierowane do ponad 1,9 tys. uczniów. Będą to zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki i języka angielskiego oraz dodatkowe zajęcia z przedmiotów przyrodniczych i informatyki. W planach jest również rozwój nauczycieli i doposażenie szkolnych pracowni. Aż pięć projektów zrealizuje Gmina Pułtusk. Ponad 2,5 mln zł pomoże w uzupełnieniu braków edukacyjnych oraz rozwoju zainteresowań u dzieci. Uczniowie skorzystają z dodatkowych zajęć, w tym prowadzonych metodą eksperymentu, ale też wyjazdów edukacyjnych. Podobnie jak Ostrołęka, Gmina Pułtusk przeznaczy środki na doposażenie sal lekcyjnych i doskonalenie zawodowe nauczycieli. Z efektów projektów skorzysta ponad 700 uczniów. Fundusze na rozwój oferty edukacyjnej uzyskały również m.in. gminy Baranowo, Bielany, Cegłów, Glinojeck, Gołymin, czy Góra Kalwaria. Z dofinansowania skorzystają gminy Płońsk, Mszczonów, Marki, czy Wiązowna. Środki pomogą także w realizacji projektów Ciechanowa, Siedlec, Węgrowa, czy Powiatu Sochaczewskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów z Działania 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży Poddziałanie 10.1.1 Edukacja ogólna (w tym w szkołach zawodowych).

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych