Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Planujesz ubieganie się o dofinansowanie z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020? Pamiętaj, że wnioski przyjmowane są tylko w formie elektronicznej w systemie MEWA 2.0. Jak prawidłowo wypełnić wniosek? Zapraszamy do obejrzenia materiału z webinarium przeprowadzonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Czy wiesz, co oznacza skrót MEWA? To po prostu Mazowiecki Elektroniczny Wniosek Aplikacyjny. System pozwala na  wypełnienie wniosku o dofinansowanie z funduszy europejskich z dowolnego miejsca, bez konieczności przyjeżdżania do urzędu.

Na co zwrócić uwagę podczas pracy w systemie?

  1. Upewnij się, że wybrałeś właściwy konkurs
  2. Przetestuj podpis elektroniczny lub profil zaufany ePUAP
  3. Wypełnij uważnie wniosek
  4. Proś o pomoc w sposób precyzyjny (przycisk „Zgłoś problem”)
  5. Wyślij wniosek po jego podpisaniu! (przycisk „Wyślij wniosek”)

 

Nie czekaj do ostatniej chwili!

Pamiętaj, żeby nie zostawiać wysłania wniosku do ostatniego momentu trwania konkursu. Poprawne zapisanie wniosku, czy złożenie podpisu w zależności od wielkości wniosku, szybkości komputera i łącza internetowego może się wydłużyć. Wniosek musi zostać wysłany przed końcem naboru, więc jeśli zostawisz to na ostatnie minuty lub godziny, narazisz się na dodatkowe ryzyko i niepotrzebny stres.

 

 

Zapraszamy również do zapoznania się z instrukcją użytkownika systemu Mewa 2.0.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś