Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zapraszamy do lektury poradnika na temat zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich przygotowanego przez Komisję Europejską. Jest to zbiór wiedzy o tym w jaki sposób wdrażać strategie rozwoju obszarów miejskich z udziałem środków z Unii Europejskiej. Publikacja dostępna jest w języku angielskim na stronie ec.europa.eu.

W obecnej perspektywie unijnej miejski wymiar jest jednym z kluczowych aspektów Polityki Spójności. Ten kierunek będzie wzmacniany również w okresie 2021-2027. Miasta stanowią siłę napędową gospodarki, będąc siedzibą  wielu przedsiębiorstw, uczelni i instytucji naukowych. Szacuje się, że obszary miejskie generują ponad 80 procent europejskiego PKB. Stanowią również centra innowacyjności i kreatywności. Jednocześnie miasta mierzą się z licznymi wyzwaniami środowiskowymi, demograficznymi, cyfrowymi, ale też nierównościami społecznymi. Dlatego tak ważne jest strategiczne podejście do planowania rozwoju obszarów miejskich i angażowanie mieszkańców w cały proces.

Zapraszamy do lektury publikacji pt. „Handbook of Sustainable Urban Development Strategies” dostępnego na stronie https://ec.europa.eu/jrc/en/publication/eur-scientific-and-technical-research-reports/handbook-sustainable-urban-development-strategies.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2022 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych