Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zapraszamy do lektury poradnika na temat zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich przygotowanego przez Komisję Europejską. Jest to zbiór wiedzy o tym w jaki sposób wdrażać strategie rozwoju obszarów miejskich z udziałem środków z Unii Europejskiej. Publikacja dostępna jest w języku angielskim na stronie ec.europa.eu.

W obecnej perspektywie unijnej miejski wymiar jest jednym z kluczowych aspektów Polityki Spójności. Ten kierunek będzie wzmacniany również w okresie 2021-2027. Miasta stanowią siłę napędową gospodarki, będąc siedzibą  wielu przedsiębiorstw, uczelni i instytucji naukowych. Szacuje się, że obszary miejskie generują ponad 80 procent europejskiego PKB. Stanowią również centra innowacyjności i kreatywności. Jednocześnie miasta mierzą się z licznymi wyzwaniami środowiskowymi, demograficznymi, cyfrowymi, ale też nierównościami społecznymi. Dlatego tak ważne jest strategiczne podejście do planowania rozwoju obszarów miejskich i angażowanie mieszkańców w cały proces.

Zapraszamy do lektury publikacji pt. „Handbook of Sustainable Urban Development Strategies” dostępnego na stronie https://ec.europa.eu/jrc/en/publication/eur-scientific-and-technical-research-reports/handbook-sustainable-urban-development-strategies.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych