Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Realizujesz projekt z unijnym dofinansowaniem? A może zastanawiasz się nad skorzystaniem z wsparcia i chcesz się upewnić, czy projekt jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego? Zapraszamy do zapoznania się z obowiązkami informacyjno-promocyjnymi beneficjentów.

 

Fundusze unijne wspierają inwestycje w e-usługi, drogi, rewitalizację, termomodernizację budynków, parkingi i ścieżki rowerowe, niskoemisyjne autobusy, gospodarkę odpadami, rozwój przedsiębiorstw, działania edukacyjne, społeczne i wiele innych. Projekty muszą być oznaczone tak, żeby każdy łatwo zauważył, że korzysta z działań współfinansowanych ze środków europejskich.

 

Jak oznakowany jest projekt z unijnym dofinansowaniem?

Na materiałach dotyczących projektów dofinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 znajdują się logotypy pokazujące źródło finansowania. Trzeba pamiętać, że od 1 stycznia 2018 r. obowiązują nowe zasady promocji. Podstawowa zmiana to dołączenie flagi Polski do oznaczenia projektu.

Na materiałach informacyjno-promocyjnych i innych dokumentach znajdują się więc: znak Funduszy Europejskich, barwy Polski, znak Unii Europejskiej oraz oficjalne logo promocyjne województwa – marka Mazowsza.

Takie logotypy spotkasz m.in.

  • na materiałach informacyjno-promocyjnych dotyczących projektu, np. na stronie internetowej, ulotkach, mailingach, broszurach informacyjnych, materiałach promocyjnych;
  • na dokumentach i materiałach dla uczestników projektów, np. zaświadczeniach, certyfikatach, zaproszeniach, materiałach informacyjnych, programach szkoleń i warsztatów, listach obecności, prezentacjach multimedialnych, umowach;
  • na dokumentach związanych z realizacją projektu, dokumentacji przetargowej, ogłoszeniach, analizach, raportach, wzorach umów, wzorach wniosków.

 

Jakie są obowiązki informacyjne beneficjenta? Jak rozpoznać projekt z unijnym dofinansowaniem? Zapraszamy do lektury artykułu. Zachęcamy również do zapoznania się z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji”.

 

Gdzie szukać informacji?

Za  ogłaszanie konkursów o unijne dofinansowanie z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

 

Wszelkie dokumenty, instrukcje, broszury, aplikacje i informacje związane z możliwościami dofinansowania, aktualnie prowadzonymi naborami konkursowymi oraz realizacją projektów są bezpłatne i dostępne na stronie www.funduszedlamazowsza.eu oraz w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

 

Bądź na bieżąco!

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach. Zapraszamy również do śledzenia naszych profili w serwisach Facebook oraz Twitter.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych