Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Realizujesz projekt z unijnym dofinansowaniem? A może zastanawiasz się nad skorzystaniem z wsparcia i chcesz się upewnić, czy projekt jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego? Zapraszamy do zapoznania się z obowiązkami informacyjno-promocyjnymi beneficjentów.

 

Fundusze unijne wspierają inwestycje w e-usługi, drogi, rewitalizację, termomodernizację budynków, parkingi i ścieżki rowerowe, niskoemisyjne autobusy, gospodarkę odpadami, rozwój przedsiębiorstw, działania edukacyjne, społeczne i wiele innych. Projekty muszą być oznaczone tak, żeby każdy łatwo zauważył, że korzysta z działań współfinansowanych ze środków europejskich.

 

Jak oznakowany jest projekt z unijnym dofinansowaniem?

Na materiałach dotyczących projektów dofinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 znajdują się logotypy pokazujące źródło finansowania. Trzeba pamiętać, że od 1 stycznia 2018 r. obowiązują nowe zasady promocji. Podstawowa zmiana to dołączenie flagi Polski do oznaczenia projektu.

Na materiałach informacyjno-promocyjnych i innych dokumentach znajdują się więc: znak Funduszy Europejskich, barwy Polski, znak Unii Europejskiej oraz oficjalne logo promocyjne województwa – marka Mazowsza.

Takie logotypy spotkasz m.in.

  • na materiałach informacyjno-promocyjnych dotyczących projektu, np. na stronie internetowej, ulotkach, mailingach, broszurach informacyjnych, materiałach promocyjnych;
  • na dokumentach i materiałach dla uczestników projektów, np. zaświadczeniach, certyfikatach, zaproszeniach, materiałach informacyjnych, programach szkoleń i warsztatów, listach obecności, prezentacjach multimedialnych, umowach;
  • na dokumentach związanych z realizacją projektu, dokumentacji przetargowej, ogłoszeniach, analizach, raportach, wzorach umów, wzorach wniosków.

 

Jakie są obowiązki informacyjne beneficjenta? Jak rozpoznać projekt z unijnym dofinansowaniem? Zapraszamy do lektury artykułu. Zachęcamy również do zapoznania się z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji”.

 

Gdzie szukać informacji?

Za  ogłaszanie konkursów o unijne dofinansowanie z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

 

Wszelkie dokumenty, instrukcje, broszury, aplikacje i informacje związane z możliwościami dofinansowania, aktualnie prowadzonymi naborami konkursowymi oraz realizacją projektów są bezpłatne i dostępne na stronie www.funduszedlamazowsza.eu oraz w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

 

Bądź na bieżąco!

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach. Zapraszamy również do śledzenia naszych profili w serwisach Facebook oraz Twitter.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych