Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

12. Forum Rozwoju Mazowsza będzie doskonałą okazją do dyskusji o sprawach dziejących się obok nas. Ekologia, globalna cyfryzacja, edukacja, przyszłość młodych – to ważne tematy debat, które odbędą się podczas Forum już 6 i 7 grudnia. A czy Polacy mają potencjał i aspiracje, by stać się Europejską Dolina Krzemową? Jak są oceniane na rynkach międzynarodowych nasze rodzime startupy?  Zapraszamy do wysłuchania debaty z tego obszaru, w której udział wezmą przedstawiciele biznesu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Patronat honorowy nad Forum objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Grafika jest zaproszeniem na Debatę Akcja: akceleracja, czyli wsparcie dla początkujących w biznesie. 6 grudnia 2022 12:00-12:50. Obok tekstu jest zdjęcie, które przedstawia kobietę na bieżni sportowej, szykującą się do biegu.

Biznes znad Wisły

Debata pt. „Akcja: akceleracja, czyli wsparcie dla początkujących w biznesie” odbędzie 6 grudnia w godzinach 12:00-12:50. W ramach debaty poruszone zostaną kwestie związane z działaniem i efektywnością programów akceleracyjnych, a także roli samorządu i sektora publicznego w tworzeniu lokalnego ekosystemu wspierania przedsiębiorczości. Eksperci porozmawiają o dynamicznym rynku startupów, o ich potrzebach i co ważne,  o możliwościach wsparcia ze środków zewnętrznych, w tym z funduszy europejskich.

W debacie udział wezmą przedstawiciele różnych środowisk – Adrian Migoń CEO, Youth Business Poland, który odpowie na pytania z punktu widzenia organizatora programów akceleracyjnych. Aleksandra Szwed zastępca dyrektora  Departament Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie podzieli się wiedzą o zrealizowanych projektach dofinansowanych z UE. Kolejnym uczestnikiem debaty będzie Dorota Matczak CEO Phibox – startup, który został wyróżniony nagrodą w konkursie „Startuj z Mazowsza” oraz uczestniczy w programie akceleracyjnym Mazovian Startup III. Podczas debaty odpowie na pytania z punktu widzenia uczestnika programu, opowie o korzyściach oraz efektach projektu. Natomiast Monika Borowiecka Partner Zarządzający w Tangent Line VC, opowie o swoich doświadczeniach w rozwoju startupów w przyszłości.

Rejestracja online

Serdecznie zapraszamy do rejestracji na Forum Rozwoju Mazowsza przez stronę www.forumrozwojumazowsza.pl i wysłuchania debaty. Dodatkowo będzie transmisja online na www.funduszedlamazowsza.eu oraz w mediach społecznościowych https://pl-pl.facebook.com/ForumRozwoju/

Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

Kolejna perspektywa finansowa to szansa na jeszcze większe dofinansowanie sektora biznesowego. Dedykowany temu obszarowi Priorytet I. Fundusze Europejskie dla bardziej konkurencyjnego i inteligentnego Mazowsza pozwoli zrealizować m.in. projekty badawczo-rozwojowe (wsparcie infrastruktury badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw oraz jednostek naukowych, a także kompleksowe projekty B+R), projekty z obszaru cyfryzacji i e-usług sektora publicznego (e-administracja, e-kultura; e-zdrowie, e-edukacja), projekty wzmacniające konkurencyjność MŚP, a także inwestycje wspierające rozwój mazowieckich ośrodków innowacji i klastrów.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś