Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbędzie się kolejny MAZOpiknik oraz coroczny Mazowiecki Dzień Integracji Osób z Niepełnosprawnościami. Zapraszamy już w najbliższą sobotę 26 sierpnia. Przyjdź do strefy  Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych i spędź z nami swój wolny czas. Zapewniamy takie atrakcje jak gry, konkursy, animacje dla dzieci. Oprócz zabawy, eksperci z MJWPU będą udzielać informacji na temat możliwości wsparcia w ramach nowej perspektywy Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Widzimy się w Sierpcu.

 

Grafika przedstawia napis Zapraszamy na MAZOpikniki. 26 sierpnia Sierpc, Muzeum Wsi Mazowieckiej, w tle widać uśmiechnięte małe dziecko wyciągające dłoń w kierunku flagi Unii Europejskiej

 

Koniec wakacji z Funduszami Europejskimi

Kolejnym miejscem na piknikowej mapie Mazowsza będzie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu przy ul. Gabriela Narutowicza 64. To doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, do zabawy oraz ciekawych aktywności. Muzeum przygotowało dla uczestników ekspozycję „Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych”. Uczestnicy wezmą udział w pokazie prac i zwyczajów wiejskich oraz rękodzieła ludowego.

MAZOpiknik odbędzie w godzinach 11.00-20.00. Na stoisku Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych znajdą się atrakcje dla małych i dużych, np. strefa z konkursami, animacjami, malowanie twarzy oraz degustacja waty cukrowej. Wszystkie osoby zainteresowane informacją na temat nowych naborów wniosków w ramach Funduszy Europejskich, otrzymają szczegółowe wskazówki w tym zakresie.

Podczas MAZOpikniku odbędzie się również jarmark wyrobów ludowych i produktów regionalnych,
pokazy magiczne, szybki kurs nauki tańca. Inne aktywności to m.in. ekologiczne warsztaty, podczas których będzie można zrobić las w słoiku, pomalować torby, zrobić własne mydełka i woreczki zapachowe.

Zapraszamy także do strefy zdrowia i skorzystania z następujących usług: konsultacje dietetyczne, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenia poziomu cukru i cholesterolu, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiar masy i składników ciała (woda i tłuszcz) – wyliczenie indeksu BMI, nauka pierwszej pomocy, warsztaty terapii zajęciowej i pokaz ambulansu.

 

Wieczór z muzyką i dawką humoru

O godzinie 18.00 odbędzie się koncert Artura Gotza, a o godzinie 19.00 występ kabaretu  Pod Wyrwigroszem.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś