Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Przed nami kolejna, szósta edycja Forum Rozwoju Mazowsza – najbardziej prestiżowego wydarzenia promującego fundusze europejskie w województwie mazowieckim. Tegoroczne Forum odbędzie się w dniach 7-8 października 2015 na PGE Narodowym w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Trzy sceny wystąpień, debat i prezentacji

W tegorocznym programie przygotowaliśmy debaty z udziałem znakomitych osobistości świata nauki, biznesu, administracji rządowej i samorządowej. Krajowi i zagraniczni eksperci przedstawią dobre praktyki, opowiedzą o strategiach zdobywania nowych rynków, o rozwoju sektora R&D czy pomysłach na Smart City. Porozmawiamy o dostępnych środkach europejskich na energię odnawialną, termomodernizację, rozwój e-usług czy rewitalizację.

Najbliższe Forum to aż trzy sceny wystąpień, debat i prezentacji dotyczących najnowszych osiągnięć, ale też i zamierzeń, możliwych do realizacji w ramach obszarów interwencji nowego okresu programowania. Przedsiębiorcom wskażemy źródła finansowania na ich dalszy rozwój, czy wdrożenie innowacji. Dostarczymy informacji, jak prawidłowo przygotować wniosek o dofinansowanie do inwestycji samorządowych. Przedstawimy także możliwości, jak uzyskać wsparcie dla podmiotów ekonomii społecznej, na edukację najmłodszych, kształcenie osób dorosłych, czy wsparcie osób nieaktywnych zawodowo.

Nowa platforma współpracy i wymiany doświadczeń

Nowością na Forum będą strefy tematyczne, w których będzie można przyjrzeć się bliżej ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniom stosowanym przez liderów wybranych branż i dziedzin gospodarki i administracji. Znajdą się wśród nich m.in. strefy: R&D + Clustering, Startupy, innowacje społeczne, finansowanie innowacji, Smart City, design i wzornictwo czy dobre praktyki UE. Uczestnictwo w strefach tematycznych, w których nie zabraknie też przestrzeni warsztatowych i networkingowych, to nie tylko szansa na demonstrację własnych osiągnięć, ale i na zdobycie cennych informacji oraz nawiązanie nowych kontaktów.

Dla osób zainteresowanych uzyskaniem wsparcia finansowego w ramach nowej perspektywy szczególnie istotna będzie strefa Finansowanie Innowacji. W strefie, której liderem jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, będzie można skorzystać z doradztwa nie tylko ekspertów naszej instytucji, ale i przedstawicieli m.in. Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencji Rozwoju Przemysłu, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Banku Gospodarstwa Krajowego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej czy Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić będzie strefa Województwa Mazowieckiego, w której będzie można dowiedzieć się najwięcej o Regionalnym Programie Operacyjnym województwa mazowieckiego 2014-2020.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji na stronie www.forumrozwojumazowsza.eu

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych