Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Przed nami kolejna, szósta edycja Forum Rozwoju Mazowsza – najbardziej prestiżowego wydarzenia promującego fundusze europejskie w województwie mazowieckim. Tegoroczne Forum odbędzie się w dniach 7-8 października 2015 na PGE Narodowym w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Trzy sceny wystąpień, debat i prezentacji

W tegorocznym programie przygotowaliśmy debaty z udziałem znakomitych osobistości świata nauki, biznesu, administracji rządowej i samorządowej. Krajowi i zagraniczni eksperci przedstawią dobre praktyki, opowiedzą o strategiach zdobywania nowych rynków, o rozwoju sektora R&D czy pomysłach na Smart City. Porozmawiamy o dostępnych środkach europejskich na energię odnawialną, termomodernizację, rozwój e-usług czy rewitalizację.

Najbliższe Forum to aż trzy sceny wystąpień, debat i prezentacji dotyczących najnowszych osiągnięć, ale też i zamierzeń, możliwych do realizacji w ramach obszarów interwencji nowego okresu programowania. Przedsiębiorcom wskażemy źródła finansowania na ich dalszy rozwój, czy wdrożenie innowacji. Dostarczymy informacji, jak prawidłowo przygotować wniosek o dofinansowanie do inwestycji samorządowych. Przedstawimy także możliwości, jak uzyskać wsparcie dla podmiotów ekonomii społecznej, na edukację najmłodszych, kształcenie osób dorosłych, czy wsparcie osób nieaktywnych zawodowo.

Nowa platforma współpracy i wymiany doświadczeń

Nowością na Forum będą strefy tematyczne, w których będzie można przyjrzeć się bliżej ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniom stosowanym przez liderów wybranych branż i dziedzin gospodarki i administracji. Znajdą się wśród nich m.in. strefy: R&D + Clustering, Startupy, innowacje społeczne, finansowanie innowacji, Smart City, design i wzornictwo czy dobre praktyki UE. Uczestnictwo w strefach tematycznych, w których nie zabraknie też przestrzeni warsztatowych i networkingowych, to nie tylko szansa na demonstrację własnych osiągnięć, ale i na zdobycie cennych informacji oraz nawiązanie nowych kontaktów.

Dla osób zainteresowanych uzyskaniem wsparcia finansowego w ramach nowej perspektywy szczególnie istotna będzie strefa Finansowanie Innowacji. W strefie, której liderem jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, będzie można skorzystać z doradztwa nie tylko ekspertów naszej instytucji, ale i przedstawicieli m.in. Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencji Rozwoju Przemysłu, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Banku Gospodarstwa Krajowego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej czy Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić będzie strefa Województwa Mazowieckiego, w której będzie można dowiedzieć się najwięcej o Regionalnym Programie Operacyjnym województwa mazowieckiego 2014-2020.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji na stronie www.forumrozwojumazowsza.eu

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś