Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dbałość o jakość powietrza jest wyzwaniem zarówno dla dużych, jak i średnich i małych miast. Dlatego już 14 marca Województwo Mazowieckie we współpracy z Zespołem Doradców Gospodarczych TOR organizuje w Warszawie I Kongres Czystego Powietrza. Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Udział w kongresie jest bezpłatny. Zapraszamy do udziału samorządy, przedsiębiorców, naukowców i wszystkich zainteresowanych tematyką zmniejszania zanieczyszczenia powietrza.

 

kongres czystego powietrza

 

W ciągu ostatnich kilku lat problem jakości powietrza z tematu lokalnego stał się zagadnieniem o znaczeniu ogólnopolskim. Dane pokazują, że temat dotyczy zarówno największych polskich miast, jak i mniejszych miejscowości. Wyzwanie dbania o czyste powietrze wymaga współpracy różnych środowisk, zwłaszcza administracji rządowej, samorządowej, biznesu, czy organizacji pozarządowych. I Kongres Czystego Powietrza będzie okazją do dyskusji oraz wypracowania rozwiązań przeciwdziałających zanieczyszczeniu powietrza. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia, podczas którego debaty i wystąpienia obejmą trzy bloki tematyczne: 

  • technologie a mniejsza emisja zanieczyszczeń;
  • czyste miasta, mobilność i walka z zanieczyszczeniami transportowymi;
  • czyste powietrze, jakość przestrzeni miejskiej i zieleń.

Oczywiście nie zabraknie aspektu unijnego finansowania inwestycji na rzecz dbałości o środowisko. Eksperci z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych opowiedzą jak fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 pomagają w zmniejszaniu zanieczyszczenia powietrza. Już teraz przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie opracowania innowacyjnych rozwiązań w ramach bonów na innowacje. Do samorządów skierowany jest natomiast konkurs na wymianę starych kotłów, pieców i innych urządzeń grzewczych na źródła ciepła spalające biomasę lub wykorzystujące paliwa gazowe. Wnioski o dofinansowanie w ramach działania 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza Poddziałania 4.3.1 Ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej będzie można składać od 30 marca do 6 czerwca.

 

 Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Udział jest bezpłatny. Rejestracja dostępna jest na stronie www.tor-konferencje.pl.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś