Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dbałość o jakość powietrza jest wyzwaniem zarówno dla dużych, jak i średnich i małych miast. Dlatego już 14 marca Województwo Mazowieckie we współpracy z Zespołem Doradców Gospodarczych TOR organizuje w Warszawie I Kongres Czystego Powietrza. Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Udział w kongresie jest bezpłatny. Zapraszamy do udziału samorządy, przedsiębiorców, naukowców i wszystkich zainteresowanych tematyką zmniejszania zanieczyszczenia powietrza.

 

kongres czystego powietrza

 

W ciągu ostatnich kilku lat problem jakości powietrza z tematu lokalnego stał się zagadnieniem o znaczeniu ogólnopolskim. Dane pokazują, że temat dotyczy zarówno największych polskich miast, jak i mniejszych miejscowości. Wyzwanie dbania o czyste powietrze wymaga współpracy różnych środowisk, zwłaszcza administracji rządowej, samorządowej, biznesu, czy organizacji pozarządowych. I Kongres Czystego Powietrza będzie okazją do dyskusji oraz wypracowania rozwiązań przeciwdziałających zanieczyszczeniu powietrza. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia, podczas którego debaty i wystąpienia obejmą trzy bloki tematyczne: 

  • technologie a mniejsza emisja zanieczyszczeń;
  • czyste miasta, mobilność i walka z zanieczyszczeniami transportowymi;
  • czyste powietrze, jakość przestrzeni miejskiej i zieleń.

Oczywiście nie zabraknie aspektu unijnego finansowania inwestycji na rzecz dbałości o środowisko. Eksperci z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych opowiedzą jak fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 pomagają w zmniejszaniu zanieczyszczenia powietrza. Już teraz przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie opracowania innowacyjnych rozwiązań w ramach bonów na innowacje. Do samorządów skierowany jest natomiast konkurs na wymianę starych kotłów, pieców i innych urządzeń grzewczych na źródła ciepła spalające biomasę lub wykorzystujące paliwa gazowe. Wnioski o dofinansowanie w ramach działania 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza Poddziałania 4.3.1 Ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej będzie można składać od 30 marca do 6 czerwca.

 

 Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Udział jest bezpłatny. Rejestracja dostępna jest na stronie www.tor-konferencje.pl.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych