Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jeszcze do 28 maja podmioty i osoby zaangażowane w projekty dofinansowane w ramach Siódmego programu ramowego w zakresie badań i rozwoju technologicznego (7PR) lub programu Horyzont 2020 mogą zgłaszać się do pierwszej edycji konkursu „Horizon Impact Award” ogłoszonego przez Komisję Europejską.

Celem nagrody jest pokazanie korzyści społeczno-gospodarczych wynikających z unijnych inwestycji w badania i innowacje. Ma ona również zachęcić beneficjentów do lepszego praktycznego wykorzystywania wyników badań. W konkursie wyróżnione zostaną projekty badawcze, których wyniki mają konkretny, pozytywny wpływ na gospodarkę, środowisko i codzienne życie mieszkańców Europy i innych części świata.

Do udziału w konkursie mogą zostać zgłoszone takie projekty badawcze i innowacyjne, które zostały zakończone i których wyniki przyniosły realne efekty. Wdrożenie wyników badań może polegać m.in. na ich wpływie na zmianę polityki, na komercjalizacji produktów lub usług, założeniu spółki typu start-up lub spin-off czy utworzeniu nowego standardu. Beneficjenci mogli zrobić to samodzielnie lub przyczynić się do wdrożenia innowacji czy wyników badań przez inne podmioty.

Jury konkursu wybierze pięciu zwycięzców i każdy z nich otrzyma nagrodę 10 tys. euro. Wręczenie odbędzie się podczas uroczystej gali we wrześniu, w której weźmie udział 4 tys. ekspertów i wysokiego szczebla reprezentantów biznesu. Dodatkową nagrodą będzie promocja zwycięskich projektów na arenie międzynarodowej, zarówno w mediach, jak i podczas ważnych wydarzeń organizowanych przez Komisję Europejską.

Więcej informacji o konkursie: Horizon Impact Award 2019.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych