Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jeszcze do 28 maja podmioty i osoby zaangażowane w projekty dofinansowane w ramach Siódmego programu ramowego w zakresie badań i rozwoju technologicznego (7PR) lub programu Horyzont 2020 mogą zgłaszać się do pierwszej edycji konkursu „Horizon Impact Award” ogłoszonego przez Komisję Europejską.

Celem nagrody jest pokazanie korzyści społeczno-gospodarczych wynikających z unijnych inwestycji w badania i innowacje. Ma ona również zachęcić beneficjentów do lepszego praktycznego wykorzystywania wyników badań. W konkursie wyróżnione zostaną projekty badawcze, których wyniki mają konkretny, pozytywny wpływ na gospodarkę, środowisko i codzienne życie mieszkańców Europy i innych części świata.

Do udziału w konkursie mogą zostać zgłoszone takie projekty badawcze i innowacyjne, które zostały zakończone i których wyniki przyniosły realne efekty. Wdrożenie wyników badań może polegać m.in. na ich wpływie na zmianę polityki, na komercjalizacji produktów lub usług, założeniu spółki typu start-up lub spin-off czy utworzeniu nowego standardu. Beneficjenci mogli zrobić to samodzielnie lub przyczynić się do wdrożenia innowacji czy wyników badań przez inne podmioty.

Jury konkursu wybierze pięciu zwycięzców i każdy z nich otrzyma nagrodę 10 tys. euro. Wręczenie odbędzie się podczas uroczystej gali we wrześniu, w której weźmie udział 4 tys. ekspertów i wysokiego szczebla reprezentantów biznesu. Dodatkową nagrodą będzie promocja zwycięskich projektów na arenie międzynarodowej, zarówno w mediach, jak i podczas ważnych wydarzeń organizowanych przez Komisję Europejską.

Więcej informacji o konkursie: Horizon Impact Award 2019.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś