Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już niedługo w sąsiedztwie przystanku WKD Reguły oraz Urzędu Gminy Michałowice powstanie parking „Parkuj i Jedź” dla 114 samochodów osobowych. To dobra wiadomość dla mieszkańców tego regionu korzystających z komunikacji publicznej. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma blisko 1,2 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali Wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz Wójt Gminy Michałowice Krzysztof Grabka.

W ramach projektu wybudowany zostanie „Parkuj i Jedź” na 114 miejsc postojowych, na którym znajdzie się 5 miejsc dla osób z niepełnosprawnościami i jedno miejsce przeznaczone do ładowania samochodów elektrycznych. Skorzystają także rowerzyści. Pojawi się zadaszona wiata na 45 miejsc, w tym dwa stanowiska do ładowania rowerów elektrycznych. Obiekt będzie oświetlony i monitorowany. Ponadto, aby ułatwić kierowcom znalezienie miejsca parkingowego, wprowadzony zostanie system monitorowania zajętości parkingu. Informacja o liczbie wolnych miejsc wyświetlana będzie przy wjazdach na parking.

Inwestycja jest uwieńczeniem budowy parkingów wokół urzędu. Jest to ważny punkt przesiadkowy na kolejkę WKD, która jest jednym z podstawowych środków komunikacji zbiorowej mieszkańców naszej gminy – powiedział Krzysztof Grabka Wójt Gminy Michałowice.

Unijne dofinansowanie dla każdej gminy, zwłaszcza mniejszej, to ważna sprawa. Ponad 1 mln zł dofinansowania inwestycji publicznej jaką jest parking typu Parkuj i Jedźto także duże wsparcie w ograniczaniu emisji spalin do środowiska – powiedział Wiesław Raboszuk Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

Uroczystość podpisania umowy o unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020

Od prawej: Wiesław Raboszuk Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Krzysztof Grabka Wójt Gminy Michałowice.

 

Tytuł projektu: Budowa parkingu „Parkuj i Jedź” w Gminie Michałowice – ETAP II

Beneficjent: Gmina Michałowice

Całkowita wartość projektu:   1 455 103,23 zł

Kwota dofinansowania: 1 164 082,58 zł

Działanie: 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza, Poddziałanie 4.3.2 Mobilność miejska w ramach ZIT

 

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji, sektora naukowego i organizacji pozarządowych. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości kosztów kwalifikowalnych projektu. Na 2018 r. zaplanowano kolejne 24 konkursy na przeszło 495 mln zł.

Szczegółowy harmonogram naborów dostępny jest na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś