Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Poprawa jakości powietrza oraz zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Drobin to główne cele projektu, który zrealizuje Miasto i Gmina Drobin. Dzięki pomocy z Unii Europejskiej wyremontowane zostaną siedziby ochotniczych straży pożarnych oraz świetlice wiejskie działających na terenie gminy. Zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o przyznaniu na te działania ponad 1,5 mln zł z programu regionalnego na lata 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz burmistrz Miasta i Gminy Drobin Krzysztof Wielec.

Termomodernizacja to najlepszy sposób na poprawę efektywności energetycznej budynków. Jedną z przyczyn wysokich kosztów użytkowania budynków są nadmierne straty ciepła powodowane przez nieszczelne okna i drzwi, czy też źle funkcjonujące instalacje grzewcze.

Fundusze Europejskie wspierają działania ekologiczne na Mazowszu. W perspektywie unijnej na lata 2021-2027 inwestycje w niskoemisyjną gospodarkę również będą jednym z głównych obszarów finansowania. Już dziś zachęcam do planowania projektów – powiedział Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Dla mieszkańców, dla środowiska

Dzięki pomocy z Unii Europejskiej przeprowadzona zostanie głęboka modernizacja energetyczna w sześciu budynkach użyteczności publicznej: świetlicach wiejskich w Brzechowie oraz Siemieniu, a także siedzibach Ochotniczych Straży Pożarnych w Nagórkach Dobrskich, Rogotwórsku, Borowie i Chudzynie. Fundusze europejskie zostaną przeznaczone na modernizację instalacji centralnego ogrzewania. Zamontowanych zostanie sześć instalacji fotowoltaicznych, a oświetlenie wymienione na energooszczędne.

Wsparcie z programu regionalnego pozwoli wymienić kotły i piece kaflowe na powietrzne pompy ciepła. Zamontowane zostaną również grzejniki oraz nowoczesne systemy zarządzania energią. Dofinansowane działania obejmą również izolację cieplną instalacji, docieplenie budynków i wyposażanie kotłowni w automatyczną regulację. Wymienione zostaną także drzwi zewnętrzne oraz okna.

Efekty i korzyści

Realizacja inwestycji przyczyni się do zmniejszenia kosztów ogrzewania i eksploatacji budynków, większego wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenie gminy oraz spowoduje redukcję emisji CO2. Budynki zyskają nową estetykę i poprawi się komfort ich użytkowania.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś