Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Termomodernizacja budynków w Gminie Czerwonka czy modernizacja i renowacja zabytkowego parku w Wyszkowie – to inwestycje, które zostaną zrealizowane dzięki dofinansowaniu z UE. Zarząd województwa mazowieckiego przyznał na te działania ponad 1,6 mln zł z programu regionalnego (RPO WM 2014-2020). Dziś umowy podpisali członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz beneficjenci.

Termomodernizacja budynków: Urzędu Gminy Czerwonka, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz świetlicy wiejskiej Janopole

Dzięki środkom z UE budynki gminne przejdą modernizację energetyczną. W ramach inwestycji w budynku urzędu gminy stary system ogrzewania zostanie zastąpiony pompami ciepła, co pozwoli znacznie obniżyć koszty jego eksploatacji. W trzech budynkach zostanie także ocieplony dach i ściany zewnętrzne. Dodatkowo, w budynku urzędu i GOPS zostaną docieplone ściany, wymienione okna oraz oprawy oświetleniowe na oprawy LED. Ponadto w urzędzie gminy i świetlicy zostanie zastosowana instalacja fotowoltaiczna.

Realizacja inwestycji przyczyni się do zmniejszenia kosztów ogrzewania i eksploatacji budynków, większego wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenie gminy oraz ograniczy emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Budynki zyskają nową estetykę i poprawi się komfort ich użytkowania.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Czerwonka

Beneficjent: Gmina Czerwonka

Całkowita wartość projektu: 1 424 944,52 zł

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 926 812,36 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Modernizacja i renowacja zabytkowego parku w Wyszkowie

Dzięki pracom modernizacyjnym i renowacyjnym w zabytkowym parku zostaną utworzone trzy strefy tematyczne: gospodarczego Wyszkowa, Jerzego Różyckiego i zdrowia. Na odrestaurowanym murku powstaną tablice z ciekawostkami na temat wyszkowskiego przemysłu wraz z ich digitalizacją. Wzdłuż alejek usytuowane zostaną rzeźby wiewiórek z brązu. Każda z nich będzie posiadała charakterystyczny element związany z historycznymi przedsiębiorstwami. W strefie Jerzego Różyckiego pojawi się makieta z brązu przedstawiająca budynek szkoły do której uczęszczał Różycki wraz z przedstawieniem go w wirtualnej rzeczywistości. W parku wybudowana zostanie także tężnia solankowa wraz elementami architektury parkowej. Zostanie zamontowany także infokiosk, w którym dostępne będą wszystkie informacje dotyczące poszczególnych stref zabytkowego parku.

Tytuł projektu: Wzrost potencjału turystycznego Gminy Wyszków poprzez ochronę obiektów zabytkowych – etap II

Beneficjent: Gmina Wyszków

Całkowita wartość projektu: 1 161 293,25 zł

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 743 849,13 zł

Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś