Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Kolejne budynki na Mazowszu przejdą termomodernizację. Tym razem prace remontowe odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu oraz Szkole Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Bogutach – Piankach. Inwestycje będą miały efekt ekologiczny – poprawią jakość powietrza w gminie. Ocieplone i zmodernizowane budynki to także lepsze warunki do nauki oraz pracy. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 2 mln zł dofinansowania w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020. Dzisiaj umowę w tej sprawie podpisali członkowie zarządu województwa mazowieckiego  Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Boguty-Pianki Jędrzej Michał Drewnowski i skarbnik Mirosława Zbrzeźniak.

W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu wiele się zmieni. Wsparcie z funduszy europejskich pozwoli na szereg prac termomodernizacyjnych. Będzie to m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych wraz z pracami towarzyszącymi, ocieplenie dachu nad parterową częścią budynku, a także stropu pod nieogrzewanym poddaszem.

W ośrodku wymienione zostaną okna i drzwi zewnętrzne. Pojawi się nowy kocioł na pellet wraz z automatyką sterującą, a stare grzejniki zostaną wymienione na grzejniki płytowe z zaworami termostatycznymi. Zakres prac obejmie także modernizację instalacji ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo beneficjent nie zapomni o wymianie oświetlenia na te energooszczędne LED oraz rozbuduje instalację odgromową budynku.

„To już kolejna umowa na termomodernizację budynków użyteczności publicznej w Bogutach Piankach. Widać, że gmina konsekwentnie realizuje plan, który ma na celu nie tylko dbałość o jakość powietrza w tym pięknym miejscu, ale i realne oszczędności, które będzie można przeznaczyć na inne cele”- powiedziała członkini zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Zakres prac w Szkole Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II obejmie wymianę starego pieca na kocioł gazowy, przyłączenie i wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej i przystosowanie pomieszczenia na potrzeby kotłowni. Następnie zaplanowana jest budowa zewnętrznej instalacji gazowej, wykonanie systemu detekcji i alarmu gazu i CO oraz montaż niezbędnej armatury i urządzeń wraz z wszelkimi robotami towarzyszącymi. W ramach projektu zostaną wymienione okna i drzwi zewnętrzne, ściany, dachy i  stropodachy budynku ocieplone, a oświetlenie na terenie szkoły będzie LED-owe. Aby umożliwić produkcję energii elektrycznej, na obu budynkach zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna.

Realizacja projektu to same korzyści i oszczędności. Dzięki optymalizacji kosztów zużycia energii, gmina będzie płaciła niższe rachunki za ogrzewanie budynków. Projekt jest również ekologiczny, ponieważ ograniczy emisję zanieczyszczeń powietrza oraz emisję gazów cieplarnianych. Wyremontowane placówki będą też bezpieczniejsze, funkcjonalne i estetyczne, zarówno dla dzieci, mieszkańców i pracowników.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś