Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Szkolenia i warsztaty, wsparcie finansowe, a może mentoring i sieć kontaktów? Dzisiejszy startupowiec ma do wyboru szeroki wachlarz programów inkubacyjnych i akceleracyjnych, które pomagają młodym przedsiębiorcom osiągnąć rynkowy sukces. Czym różnią się i co oferują akceleratory na Mazowszu? Na ten temat dyskutowali uczestnicy debaty „Różne modele akceleracji startupów” podczas 6. Forum Rozwoju Mazowsza.

Do prezentacji swoich programów zostali zaproszeni twórcy i przedstawiciele różnych programów akceleracyjnych: Michał Misztal – Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Mazowsze, Tomasz Jabłoński  – Startup Academy, Jędrzej Iwaszkiewicz – D-RAFT, Katarzyna Barc – WAW.ac, Daniel Piechocki – Dyrektor Integracji, Technologii i Innowacji w Orange Polska, przedstawiciel programu Orange Fab. Debatę moderowała Eliza Kruczkowska, prezes fundacji Startup Poland

Orange Fab kierowany jest do innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw, posiadających już gotowe technologicznie rozwiązania, które mogą być rozwijane z Orange. Program jest obecnie realizowany w 10 krajach, a w Polsce rozpoczęła się właśnie jego 3. edycja. Akceleracja w Orange Fab trwa 12 tygodni a jej uczestnicy mogą liczyć na rozwój swojego produktu, nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, wsparcie finansowe (do 40 tys. zł) i współpracę z Orange.

D-RAFT to firma budująca relacje między startupami i korporacjami. W swoich działaniach współpracuje z akceleratorami i funduszami VC wyszukując startupy z gotowymi do wdrożenia projektami odpowiadającymi konkretnym potrzebom korporacji .

Startup Academy to z kolei rodzaj preakceleracji skierowanej do osób spoza środowiska startupowego: pracowników korporacji, którzy czują potrzebę zmiany i chcą rozwijać swój startupowy potencjał, ale ze względu na ograniczenia czasowe nie mogą sobie pozwolić na udział w tradycyjnym programie akceleracyjnym. Startup Academy oferuje wprowadzenie do startupowego świata, poprzez cykl warsztatów prezentujących najważniejsze narzędzia przydatne w prowadzeniu własnego biznesu oraz indywidualne konsultacje rozwijające projekt.

Akademickim Inkubatorom Przedsiębiorczości przyświeca idea, że każdy Polak powinien przynajmniej raz w życiu założyć własny startup – takie doświadczenie pozwala nabyć umiejętności niezwykle przydatne w dalszej karierze zawodowej. Unikalną wartością jaką oferuje inkubacja w ramach AIP jest zapewnienie formalnej infrastruktury (np. możliwość działalności w ramach osobowości prawnej AIP, wsparcie księgowe, prawne), która bywa problemem dla osób rozpoczynających swój własny biznes. AIP oferują także spotkania z mentorami i szkolenia. Obecnie AIP wspiera ponad 2000 firm w ponad 50 inkubatorach w całej Polsce. Osoby, które przetestowały swój pomysł w ramach inkubatora i chcą rozwijać go dalej, mogą to robić w ramach Business Linków.

Warsaw Accelarator WAW.ac jest pierwszym akceleratorem startupów finansowanym przez Miasto St. Warszawa. Program podzielony jest na dwa etapy praktycznych warsztatów merytorycznych, które poprzedzone są rekrutacją i zakończone Demo Day dla inwestorów i klientów. Pierwszy etap to intensywne, 4-dniowe warsztaty wspólne dla ok 40 zrekrutowanych przedsiębiorców. Właściwy drugi etap to 1,5-miesięczny program dla 20 osób w zespołach złożonych z finalistów pierwszego etapu i dobranych kompetencyjnie nowych członków z dopełniającymi umiejętnościami lub doświadczeniem.

Zapraszamy do wysłuchania debaty „Różne modele akceleracji startupów” online.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych