Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W dniach 12-14 września 2017 r. eksperci z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych uczestniczyli w wydarzeniach związanych z promocją funduszy unijnych. Byliśmy na Tygodniu Przedsiębiorcy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i na konferencji poświęconej innowacjom R&D Summit. Mobilny Punkt Informacyjny odwiedził również Młodzieżowe Centrum Kariery Ochotniczego Hufca Pracy oraz Urząd Miejski w Wołominie.

Usługi dla biznesu

Tydzień przedsiębiorcy w ZUS odbywał się pod hasłem  „e-Składka – proste płatności z ZUS”. Przez pięć dni, instytucja promowała swoje usługi, głównie skierowane do przedsiębiorców. Osoby zainteresowane własną działalnością miały zatem możliwość uzyskania aktualnych informacji. W ZUS-ie nie zabrakło ekspertów z MJWPU. Punkt Informacji Funduszy Europejskich cieszył się zainteresowaniem osób, które planują założenie firmy i szukały możliwości wsparcia w tym zakresie z RPO WM 2014-2020. Pytania dotyczyły także rozszerzenia prowadzonej już działalności biznesowej.

R&D Summit 

Tworzenie kampusów innowacji, digitalizacja, rola firm technologicznych w nowym świecie w innowacjach, rozwijanie innowacyjności w firmie, od idei do sukcesu rynkowego – to tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas konferencji R&D Summit. Uczestnikami wydarzenia byli przedsiębiorcy i start-upy. Podczas konferencji była możliwość porozmawiania na temat finansowania projektów ze środków unijnych, ponieważ MJWPU była partnerem merytorycznym wydarzenia. Przedstawiciele Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich na Mazowszu działającego w ramach Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych udzielali informacji na temat aktualnych naborów w ramach RPO WM 2014-2020 dotyczących wdrażania innowacyjnych produktów i badań. Konsultacje dotyczyły także dofinansowania patentów i założeń programów krajowych oraz możliwości finansowania z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Młodzieżowe Centrum Kariery

Ochotnicze Hufce Pracy obejmują wsparciem młodzież zagrożoną marginalizacją i wykluczeniu społecznemu.  Stwarzają warunki do kontynuowania kształcenia ogólnego i zawodowego, pomagają podnosić kwalifikacje ogólne i zawodowe. W ramach OHP działają Młodzieżowe Centra Kariery, oferując kompleksowe usługi z zakresu doradztwa zawodowego, np.: poradnictwo, indywidualne plany działania. Oferują pomoc młodzieży w podjęciu ważnych decyzji związanych z zatrudnieniem i pracą, szczególnie z uwzględnieniem aspektów przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

Do Młodzieżowego Centrum Kariery zawitał  Mobilny Punkt Informacyjny Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Wszyscy, którzy byli zainteresowani pozyskaniem dofinansowania na realizację np.: własnych pomysłów, na edukację, aktywizację społeczną czy na kształcenie zawodowe mieli okazję na indywidualne spotkania z ekspertami.

Bezpośrednio w Wołominie

W Urzędzie Miejskim w Wołominie, na osoby chcące dowiedzieć się więcej o unijnych grantach czekał Mobilny Punkt Informacyjny. Zainteresowani mieszkańcy pytali o dostępne środki na założenie własnej firmy, a także jakie konkursy w tym roku ogłosi Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Spotkanie skierowane było do społeczności lokalnej, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorców, osób fizycznych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką funduszy unijnych.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś