Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już niebawem Legionowo otrzyma wsparcie unijne na poprawę efektywności energetycznej w komunalnych budynkach mieszkalnych. W ramach inwestycji wykonana zostanie modernizacja urządzeń grzewczych i termomodernizacja trzech obiektów mieszkalnych położonych w Legionowie przy ulicach: Przemysłowej 16, Słowackiego 13 i Przemysłowej 4. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 950 tys. zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.

Walka o czyste powietrze to cel, który od lat realizujemy w Legionowie. Miasto posiada stację monitorowania powietrza, a więc nasi mieszkańcy mają świadomość w tym zakresie i chcą mieszkać w miejscu, w którym się dobrze oddycha. Legionowo ma również własny program, finansowany z budżetu miasta, na wymianę pieców. Dodatkowo korzystamy z każdej możliwości wsparcia. Po zrealizowaniu projektu, na który otrzymaliśmy dofinansowanie podniesie się jakość życia i komfort kilkudziesięciu mieszkańców remontowanych budynków – powiedział prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.

Inwestycja polega na wykonaniu kompleksowej modernizacji źródeł ciepła i termomodernizacji trzech komunalnych budynków mieszkalnych w Legionowie. W ramach projektu wnioskodawca przeprowadzi prace remontowo-budowlane m.in.: docieplenie stropów i ścian zewnętrznych, wymianę okien oraz modernizację z wykonaniem instalacji centralnego ogrzewania, instalacji ciepłej wody użytkowej oraz instalacji gazu. Istniejące przewody kominowe zostaną przystosowane do podłączenia kotłów gazowych.

Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia efektywności energetycznej domów mieszkalnych oraz do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i pyłów do atmosfery. Wpłynie to na poprawę stanu środowiska naturalnego i polepszenia jakości powietrza.

 

Tytuł projektu: Wymiana źródeł ciepła i termomodernizacja komunalnych budynków mieszkalnych w Legionowie
Beneficjent: Gmina Miejska Legionowo
Całkowita wartość projektu: 1 188 408,71 zł
Kwota dofinansowania: 950 726,96 zł
Działanie: 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/

Za ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Dotychczas ogłoszono ponad 170 konkursów i naborów pozakonkursowych, w ramach których beneficjenci z Mazowsza uzyskali ponad 6 mld zł dofinansowania.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś