Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Znamy już listę projektów, które otrzymają dofinansowanie na rozwój e-usług w administracji publicznej i kulturze. Inwestycje będą realizowane na terenie gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Wsparciem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 zostały objęte projekty na których realizację przeznaczono ponad 4,2 mln zł. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Fundusze z programu regionalnego wspierają inwestycje dotyczące wprowadzania i uruchamiania nowoczesnych technologii informatycznych w instytucjach publicznych. Zdalne świadczenie usług drogą elektroniczną poprawia efektywność pracy poprzez łatwiejszy, szybszy i tańszy dostęp do informacji. Ponadto rozwój informatyzacji umożliwia lepszy dostęp do usług publicznych osobom niepełnosprawnym. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mieszkańcy mogą liczyć na sprawniejszą i skuteczniejszą obsługę w urzędach, szpitalach, przychodniach, instytucjach kultury, szkołach czy placówkach edukacyjnych. Konkurs na dofinansowanie projektów dotyczących e-usług w sektorze publicznym przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego dofinansowanie na kwotę ponad 4,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 trafi do trzech beneficjentów: Gminy Izabelin, Miasta Kobyłka i Miasta Żyrardowa.

E-usługi dla Gminy Izabelin

Ponad 2 mln zł z funduszy europejskich pozwoli na wdrożenie nowych e-usług publicznych w Urzędzie Gminy Izabelin. Interesanci otrzymają dostęp do wniosków, deklaracji, pism i dokumentów w wersji elektronicznej. Udostępnionych zostanie 16 nowych e-usług, m.in.: e-podatki od nieruchomości, e-podatki od środków transportu, e-podatki od podatku rolnego, e-podatki od podatku leśnego, e-wnioski, e-odpady, e-zezwolenia, e-rekrutacja czy e-karta mieszkańca, e-rejestry, e-konsultacje społeczne, e-interwencje, e-budżet obywatelski, e-tablica, e-wizualizacje i e-zwiedzanie. Wdrożone e-usługi ułatwią załatwienie spraw podatkowych, opłat, składania wniosków, uruchomienia karty mieszkańca i innych. W ramach projektu zostaną także zakupione licencje oraz sprzęt informatyczny a także będą prowadzone szkolenia dla pracowników.

E-usługi dla Miasta Żyrardowa

Do Żyrardowa trafi ponad 1,6 mln zł wsparcia na uruchomienie nowoczesnych e-usług w Urzędzie Miasta Żyrardowa. System wdrożony w projekcie pozwoli na korzystanie z e-usług udostępnianych przez miasto z wykorzystaniem m.in. platformy e-PUAP. Udostępnionych zostanie 8 nowych e-usług, w tym: e-zobowiązania, e-odpady, e-karta mieszkańca, e-rejestry, e-rada/e-sesja, e-dodatki mieszkaniowe, e-konsultacje społeczne i e-budżet obywatelski . W ramach projektu zostaną zakupione licencje, sprzęt, usługi wdrożeniowe, a także przeprowadzone szkolenia. Wszystkie e-usługi planowane do wdrożenia w niniejszym projekcie są skierowane do licznej grupy odbiorców jaką stanowią mieszkańcy.

E-usługi dla Miasta Kobyłka

Natomiast Miasto Kobyłka na realizację projektu otrzyma ponad 520 tys. zł wsparcia. Inwestycja polega na poprawie dostępu do usług publicznych świadczonych elektronicznie poprzez informatyzację Urzędu Miasta Kobyłka. W urzędzie udostępnionych zostanie 11 nowych e-usług, które dotyczą dotyczą spraw podatkowych, składania wniosków, uczestniczenia w budżecie obywatelskim, zezwoleń oraz opłat za odpady. W ramach projektu zostaną zakupione licencje, a także przeprowadzone szkolenia. Dzięki wdrożeniu usług elektronicznych interesanci urzędu przy użyciu sieci Internet otrzymają dostęp do wniosków, deklaracji, pism i innych  dokumentów w wersji elektronicznej.

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową dofinansowanych projektów w ramach Działania 2.1 E-usługi – 2.1 E-usługi – Poddziałania 2.1.2 E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT, typ projektów: „Iinformatyzacja administracji publicznej oraz instytucji i zasobów kultury na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego, nr. RPMA.02.01.02-IP.01-14-106/20

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś