Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Ponad 9,7 mln zł z RPO WM na inwestycje w zaplecze badawczo-rozwojowe trafi do mazowieckich firm. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego dofinansowanie uzyska 9 przedsiębiorstw. Fundusze europejskie ułatwią prowadzenie badań na potrzeby m.in. branży produkcyjnej, budowlanej, elektronicznej czy też medycznej. Konkurs przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

 

Rozwój innowacyjności gospodarki jest jednym z głównych obszarów finansowanych ze środków programu regionalnego. Dofinansowanie dotyczy nie tylko projektów badawczo-rozwojowych, ale również tworzenia i rozwoju firmowych centrów B+R. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego w kolejnym już rozstrzygniętym konkursie na dofinansowanie zaplecza badawczego wsparcie otrzyma 9 mazowieckich przedsiębiorców.

 

Już niebawem fundusze unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na tworzenie i rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego trafią do kolejnych 9 mazowieckich firm. Środki przeznaczone będą na zakup specjalistycznego sprzętu, który ułatwi przedsiębiorcom prowadzenie prac nad nowymi produktami i usługami, przyczynią się także do zwiększania konkurencyjności tych firm na rynku – powiedziała Monika Tchórznicka, Zastępca Dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

 

Środki unijne z programu regionalnego pozwolą m.in.: na inwestycje w aparaturę, sprzęt, technologie i inną niezbędną infrastrukturę służącą prowadzeniu prac B+R i tworzeniu innowacyjnych produktów i usług. Pomogą także w tworzeniu i rozwoju w przedsiębiorstwach działów B+R, laboratoriów czy też centrów B+R.

W rozstrzygniętym konkursie z pomocy finansowej skorzystają: Centrum Badań Medycznych BRAND MED, Budosystem, AMARGO, POLFER Podzespoły Indukcyjne, TEH TRANSFER, Elproma Elektronika, COLORIS, Solaris Optics oraz ORTE POLSKA.

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową dofinansowanych projektów w konkursie z Działania 1.2 Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw. Tworzenie lub rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego.

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Dotychczas ogłoszono ponad 170 konkursów i naborów pozakonkursowych, a unijne dofinansowanie projektów przekroczyło 6 mld zł.

 

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych