Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Ponad 9,7 mln zł z RPO WM na inwestycje w zaplecze badawczo-rozwojowe trafi do mazowieckich firm. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego dofinansowanie uzyska 9 przedsiębiorstw. Fundusze europejskie ułatwią prowadzenie badań na potrzeby m.in. branży produkcyjnej, budowlanej, elektronicznej czy też medycznej. Konkurs przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

 

Rozwój innowacyjności gospodarki jest jednym z głównych obszarów finansowanych ze środków programu regionalnego. Dofinansowanie dotyczy nie tylko projektów badawczo-rozwojowych, ale również tworzenia i rozwoju firmowych centrów B+R. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego w kolejnym już rozstrzygniętym konkursie na dofinansowanie zaplecza badawczego wsparcie otrzyma 9 mazowieckich przedsiębiorców.

 

Już niebawem fundusze unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na tworzenie i rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego trafią do kolejnych 9 mazowieckich firm. Środki przeznaczone będą na zakup specjalistycznego sprzętu, który ułatwi przedsiębiorcom prowadzenie prac nad nowymi produktami i usługami, przyczynią się także do zwiększania konkurencyjności tych firm na rynku – powiedziała Monika Tchórznicka, Zastępca Dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

 

Środki unijne z programu regionalnego pozwolą m.in.: na inwestycje w aparaturę, sprzęt, technologie i inną niezbędną infrastrukturę służącą prowadzeniu prac B+R i tworzeniu innowacyjnych produktów i usług. Pomogą także w tworzeniu i rozwoju w przedsiębiorstwach działów B+R, laboratoriów czy też centrów B+R.

W rozstrzygniętym konkursie z pomocy finansowej skorzystają: Centrum Badań Medycznych BRAND MED, Budosystem, AMARGO, POLFER Podzespoły Indukcyjne, TEH TRANSFER, Elproma Elektronika, COLORIS, Solaris Optics oraz ORTE POLSKA.

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową dofinansowanych projektów w konkursie z Działania 1.2 Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw. Tworzenie lub rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego.

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Dotychczas ogłoszono ponad 170 konkursów i naborów pozakonkursowych, a unijne dofinansowanie projektów przekroczyło 6 mld zł.

 

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś