Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W dniach 17 – 18 maja w Warszawie odbędzie się międzynarodowe forum transferu technologii i ekonomii w Europie – Emirates & Europe Economic Forum. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych pełni rolę Partnera Wspierającego wydarzenie.

Emirates & Europe Economic Forum jest odpowiedzią na aktualne stosunki gospodarcze i handlowe pomiędzy Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. To efektywna forma współpracy, która stwarza solidne ramy dla budowania długotrwałych powiązań kooperacyjnych i relacji biznesowych miedzy swoimi partnerami. Jest to narzędzie dla promocji i rozwoju innowacji oraz inwestycji. Do najważniejszych kwestii omawianych podczas wydarzenia należeć będą: transfer technologii, produkty i usługi finansowe, innowacyjne technologie, rynek IT, energetyka, gospodarka odpadami, rynek rolno-spożywczy, nieruchomości, transport, turystka, technologie wojskowe, medycyna, kultura i sztuka.

Transfer technologii, a także szerzej innowacji do gospodarki to obszar, na który w obecnej perspektywie unijnej kładziemy szczególny nacisk. Aby to osiągnąć konieczne jest zacieśnianie współpracy różnych środowisk, zwłaszcza biznesu, sektora naukowego i administracji. Na wzmacnianie innowacyjności Mazowsza przeznaczymy ponad 2 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Już teraz trwają konkursy o wartości około 150 mln zł. Przedsiębiorcy mogą aplikować o bony na innowacje we współpracy z naukowcami oraz o środki na realizację projektów badawczo-rozwojowych  – powiedział Mariusz Frankowski, Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Organizatorami Forum są Emirates & Europe Business Development Cluster (EEBD) oraz European Green Technology Alliance (EGTA). Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło m.in. Ministerstwo Rozwoju, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent m.st. Warszawy, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Krajowa Izba Gospodarcza.

Udział w forum jest bezpłatny. Konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja. Program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie www.forum.eebd.eu/pl .

Serdecznie zapraszamy.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych