Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W dniach 17 – 18 maja w Warszawie odbędzie się międzynarodowe forum transferu technologii i ekonomii w Europie – Emirates & Europe Economic Forum. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych pełni rolę Partnera Wspierającego wydarzenie.

Emirates & Europe Economic Forum jest odpowiedzią na aktualne stosunki gospodarcze i handlowe pomiędzy Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. To efektywna forma współpracy, która stwarza solidne ramy dla budowania długotrwałych powiązań kooperacyjnych i relacji biznesowych miedzy swoimi partnerami. Jest to narzędzie dla promocji i rozwoju innowacji oraz inwestycji. Do najważniejszych kwestii omawianych podczas wydarzenia należeć będą: transfer technologii, produkty i usługi finansowe, innowacyjne technologie, rynek IT, energetyka, gospodarka odpadami, rynek rolno-spożywczy, nieruchomości, transport, turystka, technologie wojskowe, medycyna, kultura i sztuka.

Transfer technologii, a także szerzej innowacji do gospodarki to obszar, na który w obecnej perspektywie unijnej kładziemy szczególny nacisk. Aby to osiągnąć konieczne jest zacieśnianie współpracy różnych środowisk, zwłaszcza biznesu, sektora naukowego i administracji. Na wzmacnianie innowacyjności Mazowsza przeznaczymy ponad 2 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Już teraz trwają konkursy o wartości około 150 mln zł. Przedsiębiorcy mogą aplikować o bony na innowacje we współpracy z naukowcami oraz o środki na realizację projektów badawczo-rozwojowych  – powiedział Mariusz Frankowski, Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Organizatorami Forum są Emirates & Europe Business Development Cluster (EEBD) oraz European Green Technology Alliance (EGTA). Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło m.in. Ministerstwo Rozwoju, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent m.st. Warszawy, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Krajowa Izba Gospodarcza.

Udział w forum jest bezpłatny. Konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja. Program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie www.forum.eebd.eu/pl .

Serdecznie zapraszamy.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś