Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Promocja zdrowego stylu życia i zapobieganie chorobom kardiologicznym oraz układu krążenia to główne cele Światowego Dnia Serca, który obchodzimy właśnie dzisiaj 29 września. W poprawę zdrowia mieszkańców wspólnoty, zaangażowana jest Unia Europejska, która przeznacza miliony euro na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, na remonty szpitali czy na innowacyjne technologie w obszarze zdrowia. Dzięki funduszom europejskim jesteśmy leczeni na wyższym poziomie i w bardziej komfortowych warunkach.

Grafika przedstawia napis Lepsza opieka kardiologiczna dzięki Funduszom Europejskim. Zdrowie pacjentów to nasz wspólny cel. W tle widać czerwone serce, które jest badane przez stetoskop.

Jak ważne jest serce w organizmie człowieka? Na co dzień  nie myślimy o tym. A gdy nic nam nie dolega, to nie skupiamy się na chorobach serca. Natomiast schorzeń kardiologicznych jest wiele, a bez nieustannej pracy serca, nie moglibyśmy żyć. Głównym celem Światowego Dnia Serca jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocja zdrowego stylu życia.

Fundusze europejskie pomagają w diagnostyce i leczeniu

Mieszkańcy Mazowsza już od lat leczą choroby kardiologiczne w dobrze przygotowanych ośrodkach. Fundusze europejskie pomogły poprawić dostęp do wysokiej jakości opieki medycznej w obszarze kardiologii w wielu mazowieckich szpitalach. To dobra wiadomość, bo dzięki zrealizowanym projektom, osoby z chorobami serca znajdują pomoc w swoim regionie. Leczenie blisko miejsca zamieszkania jest ważne nie tylko dla pacjentów, ale także dla ich rodzin. Dzięki możliwościom finansowym z UE, placówki medyczne mogły wdrożyć nowoczesne technologie w leczeniu chorób serca. Efektem jest większe bezpieczeństwo pacjentów, mniej inwazyjne zabiegi, a także, co ważne, krótsze pobyty w szpitalu oraz późniejszy okres rekonwalescencji.

Lepsza jakość życia – to efekt Funduszy Europejskich

Realizowane inwestycje polegały m.in. na zakupach nowoczesnego sprzętu do diagnostyki i leczenia chorób serca. Były to np.  zestawy do prób wysiłkowych z bieżnią, cykloergometry, automatyczne aparaty do mierzenia ciśnienia tętniczego, aparaty do echa serca oraz aparaty EKG, holtery, mobilne EKG, a także spirometry.

Pozytywne zmiany w obszarze kardiologii dzieją się m.in. w:

  • Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim
  • Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego
  • Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce
  • Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Sp. z o.o.
  • Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie
  • Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu
  • Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś