Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Unia Europejska wspiera dbałość o dziedzictwo kulturowe. Dzięki funduszom europejskim kulturalna mapa Mazowsza rozkwitła i każdy mieszkaniec regionu może skorzystać z bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej. Ze wsparcia skorzystało m.in. Muzeum Wsi Radomskiej. Zobacz, jak wiele zmieniło się tam dzięki dofinansowaniom z Unii Europejskiej. Doskonałą okazję do odwiedzenia Muzeum stanowi najbliższy weekend, w trakcie którego zaplanowano szereg atrakcji, w tym potańcówkę z udziałem regionalnych kapel, finisaż wystawy „Gdzieś pomiędzy…” z prezentacją prac trzech rzeźbiarzy ludowych oraz spotkanie pt. „Pisz do mnie więcej” – śpiewogra wedle listów i poezji Marii Konopnickiej w wykonaniu Teatru Nie Teraz.

 

Na grafice znajduje się napis: „Gdzieś pomiędzy…” Finisaż wystawy; 7 października Muzeum Wsi Radomskiej. W tle zdjęcia rzeźby ludowej.

 

Muzeum Wsi Radomskiej – wyjątkowe miejsce na mapie Mazowsza

W ostatnich latach w Muzeum Wsi Radomskiej nastąpiły ogromne zmiany. Tak dynamiczny rozwój Muzeum bez wątpienia nie byłby możliwy bez wsparcia z Unii Europejskiej. Na terenie skansenu powstał amfiteatr z zapleczem wystawienniczo-konferencyjnym oraz pracownia konserwacji zabytków. Odrestaurowano także osiem zabytkowych budynków, w tym m.in.  Zofiówkę z 1912 r. oraz budynek z Zajączkowa pochodzący z 1920 r. Ponadto wymieniono także słomiane pokrycia dachowe na pięciu zabytkowych budynkach wiejskich, a także przemieszczono zabytkowy wiatrak koźlak, dzięki czemu odzyskał on swój pierwotny wygląd oraz funkcję. Wykonano również prace konserwatorsko-remontowe w kościele pw. Św. Doroty z Wolanowa, zmodernizowano budynek kasy biletowej i pawilonu ekspozycyjnego, zamontowano parkometry i biletomaty, zbudowano wiaty ekspozycyjne oraz odremontowano ciągi piesze. Nie zapomniano także o najmłodszych, na terenie Muzeum powstała „Mała Wioska” – miejsca odpoczynku, nauki i zabawy dla dzieci. Dzięki wsparciu z UE, Muzeum Wsi Radomskiej prężnie się rozwija i stanowi wyjątkową atrakcję turystyczną dla osób z województwa mazowieckiego oraz całej Polski.

 

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś