Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Unia Europejska pomaga w realizacji Regionalnych Programów Zdrowotnych na Mazowszu. Dzięki ponad 5,8 mln zł możliwe było wsparcie dzieci z zaburzeniami autyzmu w środowisku domowym.  Z pomocy skorzystało do tej pory ponad 330 najmłodszych mieszkańców Mazowsza. Wszystko po to, aby wspomóc diagnostykę i dzięki wczesnej terapii ułatwić im funkcjonowanie w społeczeństwie.

Fundusze Europejskie wspierają dzieci ze spektrum autyzmu" a w tle ręce trzymające serce

Jednym z obszarów wsparcia z Unii Europejskiej są projekty wynikające z Regionalnych Programów Zdrowotnych organizowanych przez Samorząd Mazowsza. Wśród nich są na przykład działania z zakresu pracy z dzieckiem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zaburzenia te mają charakter neurorozwojowy i wpływają na wiele obszarów życia społecznego. Do objawów autyzmu należą m.in.: zaburzenia komunikacji, trudności w relacjach, czy podporządkowaniu się obowiązującym regułom życia społecznego. Co ważne, zarówno objawy, jak i ich nasilenie mogą być różne u każdego dziecka, dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka i terapia.

Przykładem dofinansowanych działań jest projekt Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii z Zagórzu, które otrzymało ponad 583 tys. zł wsparcia z Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020. W efekcie z pomocy skorzystało 60 dzieci i młodzieży. Zaplanowane działania objęły diagnozę i indywidualną terapię prowadzoną w domu, a także szkolenia dla rodziców, opiekunów oraz personelu medycznego.  

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Dowiedz się więcej!

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Oddziałów Zamiejscowych Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube, Instagram,

Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś