Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jednym z największych wyzwań współczesności są choroby nowotworowe. Dlatego Unia Europejska wspiera służbę zdrowia w zapewnieniu sprzętu do diagnostyki i leczenia pacjentów również w tym obszarze. Wartość wszystkich inwestycji w doposażenie szpitali przekroczyła 736 mln zł ze środków programu regionalnego dla Mazowsza. Wśród nich znalazły się również inwestycje w oddziały onkologiczne. Niezależnie od tego, do wielu placówek trafił także sprzęt potrzebny do wczesnego wykrywania niepokojących zmian, taki jak tomografy czy mammografy. Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem prezentujemy, jak fundusze europejskie pomagają w dbaniu o zdrowie mieszkańców.

 

Hasło "Fundusze Europejskie wspierają oddziały onkologiczne na Mazowszu" a w tle lekarz trzymający różową wstążkę

 

Tam gdzie liczy się czas

Szybki dostęp do diagnostyki, a następnie leczenia pacjentów to jeden z celów wsparcia służby zdrowia z funduszy europejskich. Onkologia to obszar gdzie ten czas odgrywa szczególną rolę. Dlatego mazowieckie szpitale korzystają również z dofinansowania inwestycji potrzebnych do leczenia chorób nowotworowych. Przy wsparciu ponad 37 mln zł z programu regionalnego utworzono Siedlecki Ośrodek Onkologii. Centrum zostało wyposażone w sprzęt niezbędny do działalności Zakładu Radioterapii, Brachyterapii, czy też Zakładu Medycyny Nuklearnej. Były to m.in.: aparaty rentgenowskie i USG, stół do biopsji, mobilny aparat RTG, rezonans magnetyczny, kardiomonitor oraz respirator. Wsparcie z Unii Europejskiej przeznaczone zostało również na wdrożenie systemów do planowania leczenia oraz zarządzania w radioterapii. Z pomocy skorzystał także Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu. Dzięki 4,2 mln zł dofinansowania Odział Onkologii Ogólnej został wyposażony w aparat USG, łóżka szpitalne, kardiomonitory, defibrylator, czy wózki zabiegowe. Inwestycje na rzecz leczenia chorób nowotworowych przeprowadzono także np. w Szpitalu Powiatowym w Kozienicach oraz Szpitalu w Makowie Mazowieckim.

Oprócz wsparcia oddziałów onkologicznych, dzięki funduszom europejskim wiele szpitali wyposażonych zostało w specjalistyczny sprzęt do diagnostyki i leczenia pacjentów, w tym również w związku z pandemią COVID-19. W efekcie, możliwość przeprowadzenia badania tomografem komputerowym lub rezonansem magnetycznym pozwala na wychwycenie niepokojących objawów, a następnie jeśli trzeba skierowanie do specjalistycznego leczenia pod okiem onkologów.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

· Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne. · Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie www.funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube, Instagram, · Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś