Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Unia Europejska wesprze rozwój sektora ekonomii społecznej w subregionach ciechanowskim, ostrołęckim, płockim i radomskim. Dzięki dofinansowaniu powstaną nowe miejsca pracy oraz przedsiębiorstwa społeczne odpowiadające na lokalne potrzeby. Wszystko to będzie możliwe dzięki ponad 3,7 mln zł z programu regionalnego na lata 2014-2020 (RPO WM), z czego aż 3,1 mln zł to fundusze europejskie.

 

UE na rzecz mieszkańców

Działalność  stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych, przedsiębiorstw społecznych, czy warsztatów terapii zajęciowej pełni ważną rolę w życiu lokalnych społeczności. Często są to miejsca, w których pomoc znajdą mieszkańcy z niepełnosprawnościami, osoby niesamodzielne, żyjące w ubóstwie lub bezrobotne. I właśnie w powstawaniu i rozwoju takich miejsc pomagają fundusze europejskie.

 

Do tej pory na działania na rzecz rozwoju sektora ekonomii społecznej przeznaczone zostało na Mazowszu ponad 33 mln zł z Unii Europejskiej. W tym tygodniu Zarząd Województwa zdecydował o dofinansowaniu kolejnych czterech projektów w subregionach ciechanowskim, ostrołęckim, płockim i radomskim. Ponad 3,1 mln zł z funduszy europejskich pozwoli na podjęcie działań na rzecz osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym –  powiedziała Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych – Już w październiku rozpocznie się konkurs z tego zakresu dla pozostałych subregionów – dodała.

 

Razem dla lokalnych społeczności

Fundacja Fundusz Współpracy zajmie się rozwojem sektora ekonomii społecznej na terenie subregionów ciechanowskiego, radomskiego oraz ostrołęckiego. Z kolei Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego przeprowadzi działania na terenie Płocka i okolicznych powiatów. W tym celu zaplanowano zaangażowanie lokalnych samorządów, organizacji pozarządowych, instytucji rynku pracy oraz firm. Wszystko po to, aby możliwe było tworzenie nowych miejsc pracy w istniejących lub zupełnie nowych organizacjach.  Pomoc obejmie udzielanie dotacji, a także wsparcie doradcze na etapie zakładania działalności i jej rozwoju. W każdym z subregionów powstaną grupy inicjatywne, których członkowie wspólnie wypracują założenia nowych organizacji.

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową dofinansowanych projektów z działania 9.3 Rozwój ekonomii społecznej (konkurs nr RPMA.09.03.00-IP.01-14-098/20) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś