Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Znamy wyniki pierwszej rundy konkursu o dofinansowanie z Unii Europejskiej projektów inwestycyjnych mazowieckich przedsiębiorstw. Wsparcie trafi do 26 firm reprezentujących różne branże. Projekty biznesowe otrzymają od 424 tys. zł do nawet 3,9 mln zł dofinansowania w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020 (RPO WM). Pula przyznanego wsparcia wyniosła w sumie 51,7 mln zł. Trwa ocena wniosków złożonych w kolejnych rundach konkursu ogłoszonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. 

Pracownicy na hali produkcyjnej

 

Od połowy lipca mazowieckie firmy mogły ubiegać się o fundusze europejskie na rozbudowę przedsiębiorstw, zwłaszcza w związku z wprowadzeniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług. Projekty mogły dotyczyć zmian w procesach produkcyjnych, sposobie świadczenia usług, czy na przykład wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych. W ramach pierwszej rundy konkursu przedsiębiorcy złożyli 52 wnioski, spośród których 26 zostało zakwalifikowanych do dofinansowania.

 

Odbudowa gospodarki dotkniętej skutkami pandemii COVID-19 wymaga inwestycji. Dlatego ostatni konkurs dla firm w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020 skierowany został na wsparcie właśnie tego obszaru. Co istotne, każda z firm, która otrzyma dofinansowanie jest zobowiązana do zwiększenia zatrudnienia, aby jednocześnie wspomóc rynek pracy – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

 

Z pomocy finansowej skorzystają przedstawiciele różnych branż, m.in.: produkcyjnej, farmaceutycznej, energetycznej, kosmetycznej, budowlanej, poligraficznej, czy spożywczej.

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową projektów dofinansowanych w konkursie z działania 3.3 Innowacje w MŚP, typ projektu: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług, nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-117/21.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera rozwój Mazowsza. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 samorządy, przedsiębiorcy, instytucje naukowe czy organizacje pozarządowe otrzymały już ponad 5,5 tys. bezzwrotnych dotacji, a pula wsparcia przekroczyła 7,9 mld zł. Informacje o wciąż dostępnych możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu.
    Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook
    i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś