Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

A gdyby tak wybrać się w podróż po mazowieckich instytucjach kultury bez wychodzenia z domu? Dzięki pomocy
z Unii Europejskiej staje się to coraz bardziej dostępne. Mieszkańcy i turyści już dziś mogą skorzystać z wirtualnych spacerów oferowanych przez placówki z różnych zakątków województwa. Jest to efekt projektu Samorządu Mazowsza realizowanego we współpracy z 26 instytucjami kultury. Zapraszamy do odkrywania fascynującego świata kultury, historii oraz sztuki przez internet.

Hasło: Fundusze Europejskie przenoszą instytucje kultury w wirtualny świat, a obok kobieta oraz mężczyzna oglądający świat przez gogle wirtualne

W dobie wszechobecnego internetu coraz częściej chcemy korzystać z atrakcyjnej oferty kulturalnej bez wychodzenia z domu. I właśnie do tego zachęca Samorząd Mazowsza we współpracy z 26 instytucjami kultury. Dzięki ponad 8,5 mln zł pomocy z Unii Europejskiej realizowany jest największy w kraju projekt polegający na udostępnieniu zbiorów kultury podczas wirtualnych spacerów. Już dziś można zobaczyć pierwsze efekty!

 

Odkrywaj świat kultury bez wychodzenia z domu

Zachęcamy do poznawania fascynującego świata kultury prezentowanego w różnych zakątkach Mazowsza. Coś dla siebie znajdą zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy. Wirtualny spacer po Zamku w Liwie, którego początki sięgają XV wieku, zwiedzanie wystaw „Secesja” i „X wieków Płocka” w Muzeum Mazowieckim w Płocku, czy zbiorów Muzeum Żydów Mazowieckich to tylko niektóre możliwości. Miłośnicy historii mogą odwiedzić Muzeum Więzienia Pawiak, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, czy Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów, w którym swą siedzibę ma Muzeum Niepodległości w Warszawie. Swoje drzwi otwierają również Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, czy na przykład Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu.

 

Jakie instytucje biorą udział w projekcie?

Dzięki pomocy z Unii Europejskiej swoją ofertę udostępnią w sieci również: Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Stacja Muzeum, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, Muzeum Regionalne w Siedlcach, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie, Warszawska Opera Kameralna, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, Instytut Papieża Jana Pawła II, Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu oraz Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego.

 

Projekt: Regionalna Platforma Informacyjna – Kultura na Mazowszu

Beneficjent: Samorząd Województwa Mazowieckiego

Wartość projektu: 10 649 500 zł

Dofinansowanie z UE: 8 519 600 zł

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

Dowiedz się więcej!

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Oddziałów Zamiejscowych Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube, Instagram,
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach).
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś