Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dwa lata od wybuchu pandemii wciąż mamy do czynienia z dużą liczbą zakażeń i zgonów wywołanych koronawirusem. Wiele osób mierzy się także z innymi chorobami wymagającymi pilnej pomocy medycznej. Dlatego Samorząd Mazowsza kontynuuje realizację największego projektu w historii programu regionalnego, którego celem jest doposażenie szpitali i zespołów ratownictwa medycznego. W tym miesiącu do warszawskiego zespołu Meditrans oraz Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego trafiło aż 13 nowoczesnych karetek. Wszystko po to, aby jak najszybciej dotrzeć z pomocą do mieszkańców.

 

Hasło "Fundusze Europejskiej pomogły z zakupie nowoczesnych karetek do ratowania życia mieszkańców Mazowsza" a obok trzy nowe karetki

 

Unia Europejska wspiera Mazowsze w walce z pandemią COVID-19. Dzięki ponad 414 mln zł dofinansowania do szpitali i zespołów ratownictwa medycznego trafił specjalistyczny sprzęt do diagnostyki i leczenia pacjentów, a także środki ochrony osobistej. Jednym z efektów tych działań są również nowoczesne ambulanse medyczne. Samorząd Mazowsza przekazał w tym miesiącu kolejne pojazdy do placówek w Warszawie i Radomiu.

Jestem przekonany, że nowe karetki nie tylko zwiększą szanse pacjentów na uzyskanie skutecznej pomocy, ale także podniosą jakość świadczonych usług medycznych i komfort pracy ratowników – zaznacza Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

8 karetek dla stołecznego pogotowia

Warszawska Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ otrzymała aż 8 karetek, z czego jedna to specjalistyczny ambulans bariatryczny typu C przystosowany do przewożenia pacjentów z otyłością. Ambulans wyposażony jest w wysuwane nosze o udźwigu do 400 kilogramów. To pierwszy tego rodzaju pojazd w stołecznym pogotowiu. Ponadto do placówki trafiły ambulanse typu B, które umożliwiają transport, podstawowe leczenie oraz monitorowanie stanu zdrowia pacjentów. Na ten cel przeznaczono prawie 5 mln zł pomocy z Unii Europejskiej.

Ratowanie życia i zdrowia ludzi wymaga coraz nowocześniejszego sprzętu. Przekazane pojazdy to małe szpitale na kołach. Szczególnie karetka bariatryczna, która może pomóc osobom ze znaczną nadwagą, niekiedy ratując ludzkie życie. Ten ambulans to najnowszy i najlepiej wyposażony tego typu pojazd przeznaczony dla specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego, który od teraz będzie na wyposażeniu oddziału Meditransu w Śródmieściu. Jego wartość to blisko 800 tys. zł. – powiedziała Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

 

5 nowoczesnych ambulansów dla radomskiego pogotowia

Flota Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego powiększyła się z kolei o 5 karetek. Są to ambulanse typu C z pełnym wyposażeniem umożliwiającym zaawansowane leczenie i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów. Wartość unijnego wsparcia przekroczyła 3 mln zł.

– To bardzo ważny zakup dla tutejszej stacji pogotowia. Pięć nowoczesnych w pełni wyposażonych ambulansów wspomoże tutejszych ratowników. Teraz mogą się czuć pewni, że dysponują sprzętem, dzięki któremu ich akcje ratownicze będą szybkie i skuteczne – podkreślił Rafał Rajkowski Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

 

Unia Europejska wspiera Mazowsze w walce z pandemią

Projekt pt. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” realizowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Wartość projektu wynosi 480 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej przekroczyło 414 mln zł, a wsparcie z budżetu państwa wynosi 15 mln zł.

Zdjęcia: archiwum UMWM

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

Dowiedz się więcej!

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube, Instagram,

Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś