Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki Funduszom Europejskim Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach zakupił nowoczesne wyposażenie i specjalistyczny sprzęt do Siedleckie Centrum Onkologii. Projekt otrzymał ponad 51,8 mln zł  dofinansowania, z czego blisko 41,5 mln zł pochodzi ze środków europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, a ponad 10,3 mln zł z budżetu państwa. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

 

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach w ostatnich latach przeszedł dynamiczny rozwój. Pozyskane fundusze europejskie umożliwiły m.in. wyposażenie centrum onkologii w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt oraz w aparaturę medyczną, a także w oprogramowanie wspierające pracę lekarzy i całego personelu.

W ramach inwestycji zakupiono m.in.: aparat rentgenowski z ramieniem C, mammograf,  aparaty USG, stół do biopsji, przewoźny aparat RTG, akcelerator wysokoenergetyczny, system planowania leczenia – wyposażenie IT, stacje do konturowania,  system weryfikacji i zarządzania w radioterapii – wyposażenie IT, wyposażenie modelarni, zestaw do unieruchomień, zestaw do kontroli jakości, system bramkowania oddechowego i sercowego, zintegrowany system do brachyterapii HDR, skaner PET-CT, system opisowy dla PET-TK, laboratorium gorące, rezonans magnetyczny  do planowania leczenia, kardiomonitor do pracy w środowisku MR, respirator do pracy w środowisku MR, stację pomp infuzyjnych do współpracy z MR, komorę laminarną do pracy z cytotoksykami, wyposażenie do produkcji leków oraz sprzęt komputerowy i sprzęt zwiększający bezpieczeństwo pracy.

Realizacja projektu przyczyniła się do poprawy dostępności i jakości obsługi pacjentów oraz do polepszenia warunków pracy personale medycznego. Dzięki inwestycjom zwiększyła się kompleksowość, efektywność i dostępność wysokiej jakości usług medycznych w zakresie onkologii dla mieszkańców subregionu siedleckiego.

Tytuł projektu: Budowa Siedleckiego Ośrodka Onkologii

Beneficjent: Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.

Całkowita wartość projektu: 54 925 422,80 zł

Kwota dofinansowania:: 51 867 123,50 zł (w tym 41 493 698,80 zł EFRR + 10 373 424,70 zł BP)

Działanie: 6.1 Infrastruktura ochrony zdrowia

Fot. Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś