Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zabytkowe kino „Świt” w Zwoleniu zostało wyremontowane. Budynek zyskał nowy dach i elewację, wnętrza zmodernizowano i przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. W rewitalizacji obiektu pomogły fundusze europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Dofinansowanie inwestycji wyniosło ponad 5,3 mln zł, z czego unijne wsparcie to blisko 4,5 mln zł., a środki z budżetu państwa to ponad 840 tys. zł. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

 

Dzięki Funduszom Europejskim budynek kina „Świt” przy ul. Lubelskiej w Zwoleniu został rozbudowany, wyremontowany i doskonale wyposażony. Obiekt wybudowany w 1925 roku zyskał nowy blask i atrakcyjną przestrzeń umożliwiającą rozszerzenie oferty kulturalnej i zachęcającą do integracji społecznej zarówno wśród mieszkańców jak i turystów.

W ramach projektu wykonano wiele zadań, wśród których są: rozbiórka przybudówki, wymiana więźby dachowej oraz pokrycia dachu, wzmocnienie ściany frontowej, remont wszystkich instalacji, termomodernizacja budynku z wymianą okien i drzwi, nowa elewacja oraz przystosowanie obiektu do wymagań osób niepełnosprawnych. Sala kinowo-widowiskowa została wyposażona w najwyższej jakości sprzęt kinotechniczny, nowoczesne systemy oświetleniowe oraz elektroakustyczne.

Powierzchnia zmodernizowanego obiektu zwiększyła się o 20 procent. Na parterze budynku mieszczą się: sala widowiskowa i sala prób, pokój biurowy, sanitariaty oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze, a na piętrze kabina projekcyjna i pomieszczenia techniczne. Wnętrza dostosowano do pełnienia nowych funkcji społeczno-kulturowych. W pięknej sali widowiskowej odbywają się nie tylko projekcje filmów, ale także liczne wydarzenia kulturalne, koncerty i pokazy.

Realizacja projektu przyczyniła się do wzrostu dostępności i funkcjonalności obiektu. W budynku odbywa się wiele inicjatyw artystycznych, różnorodne wydarzenia kulturalne czy kulturalno-edukacyjne. Sala widowiskowa udostępniana  jest zespołom tanecznym i instrumentalnym oraz do innych celów kulturalnych. Nowa przestrzeń zachęca mieszkańców do integracji społecznej i do uczestnictwa w kulturze. W obiekcie swoją siedzibę ma Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia oraz odbywają się zajęcia warsztatowe zespołów tanecznych.

Tytuł projektu: Wzrost dostępności oraz rozwój zasobów kulturowych poprzez rozbudowę i przebudowę zabytkowego kina „Świt” w Zwoleniu

Beneficjent: Gmina Zwoleń

Całkowita wartość projektu: 6 031 565,36 zł

Kwota dofinansowania: 5 365 808,49 zł (w tym 4 518 575,57 zł EFRR + 847 232,92 zł BP)

Działanie: 6.2 Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych

Fot. Gmina Zwoleń

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś