Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich powstała linia produkcyjna bileterek autobusowych EMAR 205. To innowacyjne urządzenie to najnowszy produkt firmy EMAR, który służy do rejestracji sprzedaży biletów w busach i autobusach. Wartość inwestycji to ponad 1,1 mln zł, z czego blisko 430 tys. zł to unijne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Fundusze Europejskie z programu regionalnego wspierają działania innowacyjne mazowieckich przedsiębiorstw. Dzięki środkom unijnym możliwa stała się budowa i uruchomienie linii produkcyjnej innowacyjnych bileterek autobusowych o nazwie EMAR 205, które służą do rejestracji sprzedaży biletów w busach i autobusach. W ramach projektu firma EMAR z siedzibą w Kopytowie (gmina Błonie) zakupiła maszyny, urządzenia i oprogramowania niezbędne do realizacji projektu m.in.: drukarkę 3D, klimatyzatora, form wtryskowych, stołu montażowego, oprogramowania do sterowania produkcją do drukarki 3D oraz system ERP do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Po skompletowaniu środków trwałych i oprogramowania wykonano montaż linii produkcyjnej i rozpoczęto produkcję.

Bileterki EMAR 205 mają modułową budowę i liczne innowacyjne cechy, składają się z homologowanej drukarki fiskalnej oraz komputera pokładowego. W miarę potrzeb można rozbudować ich funkcjonalności poprzez dodanie np. czytników mifare czy kodów QR.  Model EMAR 205 jest przenośny, łatwy w zakładaniu i zdejmowaniu w autobusie. Bileterki są odporne na trudne warunki pracy i przygotowane do wieloletniej eksploatacji.

Dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w wysokości blisko 430 tys. zł wykonano linię produkcyjną i rozpoczęto produkcję bileterek fiskalnych. Główną grupę nabywców tych urządzeń stanowią firmy zajmujące się przewozem osób autobusami i busami. Innowacyjne bileterki to szybsza obsługa płatności przez kierowcę, co pozwala uniknąć kolejek i opóźnień, a tym samym zapewnia komfort i bezpieczeństwo pasażerom.

Tytuł projektu: Wdrożenie do produkcji innowacyjnej bileterki autobusowej EMAR 205

Beneficjent: Emar Samoraj i Spółka Spółka Jawna
Całkowita wartość projektu: 1 107 640,34 zł
Kwota dofinansowania UE: 428 538,35 zł
Działanie: 3.3 Innowacje w MŚP

Fot. Emar Samoraj i Spółka Spółka Jawna

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś