Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki Funduszom Europejskim przeprowadzono kompleksową termomodernizację dwóch budynków: Publicznej Szkoły Podstawowej i Urzędu Gminy w Odrzywole. Wartość inwestycji wyniosła blisko 2 mln zł, z czego unijne wsparcie to ponad 1,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

Dzięki Funduszom Europejskim z programu regionalnego przeprowadzono termomodernizację dwóch budynków użyteczności publicznej tj.: Publicznej Szkoły Podstawowej i Urzędu Gminy w Odrzywole. Gmina na realizację projektu pt. „Termomodernizacja budynków gminnych na terenie Gminy Odrzywół” w ramach Działania 4.2 „Efektywność energetyczna” pozyskał  ponad 1,5 mln zł  z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

W ramach projektu docieplono ściany, piwnice, stropy i dachu na obu budynkach. Wymieniono okna i drzwi, a także zmodernizowano systemy grzewcze, tzn. wymieniono instalacje centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Nowoczesna kotłownia opalana pelletem zastąpiła stare wyeksploatowane kotłownie w szkole i urzędzie. Poza tym wykonano wentylację mechaniczną, wymieniono oświetlenie i instalację elektryczna. Na dachu szkoły i urzędu zamontowano instalacje fotowoltaiczne. Energia elektryczna wyprodukowana przez te instalacje zasila kotły centralnego ogrzewania wody i wewnętrzną sieć elektryczną w obu budynkach.

Poprawa efektywności energetycznej budynków przyczyniła się do zmniejszenia kosztów utrzymania tych obiektów, a także znacząco poprawiła komfort ich użytkowania. Oba zmodernizowane budynki zyskały nowy estetyczny wygląd. Dzięki inwestycji ograniczono emisję zanieczyszczeń trafiających do atmosfery, co pozytywnie wpływa na jakość powietrza w okolicy a tym samym na jakość życia mieszkańców.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków gminnych na terenie Gminy Odrzywół

Beneficjent: Gmina Odrzywół

Całkowita wartość projektu: 1 988 323,66 zł

Kwota dofinansowania UE: 1 561 139,42 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Fot. Urząd Gminy Odrzywół

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś