Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki Funduszom Europejskim w warszawskim Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny uruchomiona została internetowa platforma usług publicznych oraz system elektronicznej dokumentacji medycznej. Wdrożony system usprawnił komunikację z pacjentem, pracę personelu szpitala, jak również zwiększył bezpieczeństwo przechowywania danych medycznych. Projekt wart 4,5 mln zł  otrzymał blisko 3,5 mln zł dofinansowania ze środków europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Fundusze Europejskie z programu regionalnego pomogły wdrożyć nowoczesny system teleinformatyczny w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu rozbudowano portal e-Pacjent o szereg nowych e-usług umożliwiających dostęp do danych pacjenta, m.in.: e-Powiadomienia, e-Zgoda,, e-Badania, e-Diagnostyka czy e-Wywiad. Wprowadzono także elektroniczny obieg dokumentów. Podstawowym kanałem informacyjnym jest indywidualne konto pacjenta, stworzone na podstawie zaufanego profilu e-PUAP, w którym na bieżąco pacjent może sprawdzić wszystkie rezerwacje wizyt, skierowania czy recepty.

W ramach projektu uruchomiono i zintegrowano nowy system informatyczny z elementami infrastruktury już istniejącej i użytkowanej. Inwestycja dotyczyła rozbudowy platformy usług świadczonych drogą elektroniczną, e-Pacjent o m.in.: aktualizację i rozbudowę istniejącej strony internetowej, rozbudowę funkcji e-rejestracji o potwierdzenie dostępności terminu i umówienia wizyty przez pracownika przychodni, przypomnienia sms/e-mail o terminie wizyty lekarskiej lub badania, możliwości przesyłania drogą elektroniczną upoważnienia do uzyskiwania informacji o stanie zdrowia pacjenta przy pomocy profilu zaufanego e-PUAP, a także możliwości dostępu i pobierania wyników badań laboratoryjnych i diagnostyki obrazowej on-line. Istotnym elementem była modernizacja istniejącego systemu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej o nowe funkcjonalności. Poza tym rozbudowano serwerownie, zakupiono oprogramowania, sprzęt komputerowy, skanery oraz urządzenia drukujące.

Wdrożony system e-usług przyczynił się do poprawy jakości i dostępności do świadczeń zdrowotnych. Realizacja projektu wpłynęła na polepszenie komunikacji między pacjentem a placówką, usprawniła pracę personelu, a także zwiększyła bezpieczeństwo przechowywania danych medycznych.

Tytuł projektu: Rozbudowa zintegrowanego systemu informatycznego o dostęp On-line do danych medycznych w oparciu o EDM Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny SP ZOZ w Warszawie

Beneficjent: Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warszawie

Całkowita wartość projektu: 4 548 854,51 zł

Kwota dofinansowania UE: 3 465 211,15 zł

Działanie: 2.1 E-usługi

Fot. Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warszawie

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś