Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki funduszom europejskim uczniowie technikum i zasadniczej szkoły zawodowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku nabyli nowe umiejętności i kompetencje zawodowe, a także rozwinęli umiejętności interpersonalne. Szkolne pracownie kształcenia zawodowego zyskały nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne. Projekt wart ponad 979 tys. zł. otrzymał dofinansowanie ponad 877 tys. zł., z czego ponad 783 tys. zł to środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, a blisko 94 tys. zł to środki z budżetu państwa. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

 

Projekt pt. „Postaw na zawód, postaw na siebie” skierowany był do uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku. W ramach projektu zrealizowano bezpłatne zajęcia przygotowujące do egzaminów czeladniczych i egzaminów zawodowych oraz pozaszkolne bezpłatne kursy: operator pilarki mechanicznej do ścinki drzew, operator kosy spalinowej, operator wózków widłowych, kasjer-sprzedawca, pracownik biurowy z obsługą sekretariatu, barman, kelner, barista, florysta z elementami aranżacji stołu, carving (wykonywanie dekoracji z owoców i warzyw), wizaż i stylizacja, obsługa komputerowych programów graficznych oraz kurs tworzenia stron internetowych. Część młodzieży objęta była indywidualnym wsparciem psychologiczno-pedagogicznym oraz uczestniczyła w warsztatach rozwijających kompetencje społeczne.

Ponadto w ramach projektu doposażono pięć pracowni kształcenia zawodowego i warsztaty szkolne do kształcenia w zawodach: technik leśnik, technik handlowiec, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik mechanik. Zakupiono m.in.: komputery wraz z oprogramowaniem, drukarkę laserową ze skanerem i kopiarką, program Sinumerik i AutoCAD z licencjami wielostanowiskowymi, kasy fiskalne, czytniki kodów kreskowych, metkownice, wagi elektroniczne, ladę barową, regał barowy, podręczny sprzęt barmański, pomocnik kelnerski serwisowy na kółkach, podgrzewacz do potraw, wózek kelnerski, przybory kuchenne, tokarkę sterowaną numerycznie, pilarki spalinowe, kosy spalinowe, a także zestawy szkoleniowe oraz literaturę zawodową. Zakupione wyposażenie jest wykorzystywane do realizacji zajęć szkolnych na lekcjach z przedmiotów zawodowych.

Realizacja projektu przyczyniła się do zdobycia przez uczniów wiedzy i umiejętności zwiększających ich aktywność społeczną, a także wpłynęła na ich rozwój osobisty i zawodowy. A udział w stażach i praktykach u lokalnych pracodawców umożliwił uczniom zdobycie praktycznego doświadczenia zawodowego oraz kontakt z naturalnymi warunkami panującymi w zakładach pracy.

Tytuł projektu: Postaw na zawód, postaw na siebie

Beneficjent: Powiat Lipski / Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku

Całkowita wartość projektu: 979 806,25 zł

Kwota dofinansowania: 877 826,25 zł (w tym 783 845,00 zł EFS + 93 981,25 zł BP)

Działanie: 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów

Fot. Powiat Lipski

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś