Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu dzięki środkom europejskim zakupił nowoczesne wyposażenie i specjalistyczny sprzęt medyczny. Inwestycja warta 13,3 mln zł otrzymała 10,7 mln zł  dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej w szpitalu wzrosła jakość usług i bezpieczeństwo pacjenta, a także poprawiła się jakość i dostępność świadczeń medycznych udzielanych w zakresie ochrony zdrowia.

Dzięki Funduszom Europejskim Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu zyskał  nowy, specjalistyczny sprzęt medyczny dla szpitala oraz Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS) i Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ). Realizacja projektu przyczyniła się do podniesienia jakości świadczeń zdrowotnych, skrócenia czasu oczekiwania na świadczenia i wprowadzenia opieki koordynowanej w zakresie leczenia szpitalnego, AOS i POZ.

W ramach inwestycji zakupiono specjalistyczny sprzęt i aparaturę medyczną dla szpitalnych oddziałów: okulistycznego, chirurgicznego z pododdziałem urologicznym, intensywnej terapii i anestezjologii, położniczo-ginekologicznego, RTG, dziecięcego, rehabilitacyjnego, wewnętrznego oraz noworodkowego, a poza tym do poradni: kardiologicznej, rehabilitacyjnej, ginekologiczno-położniczej i endoskopowej oraz dla gabinetu lekarskiego POZ.

Zakupiony sprzęt to m.in.: USG okulistyczne, biometr okulistyczny IOL, aparat do elektrokoaguacji, USG, zestaw do zabiegów urologicznych, uretororenoskop, nefroskop, 6 respiratorów stacjonarnych z wyposażeniem, 10 zestawów pomp infuzyjnych ze stacją dokującą, 3 aparaty do znieczulenia, defibrylator przenośny, przenośny aparat USG, aparat do EKG z wózkiem i walizką, laparoskop ginekologiczny, histeroskop komplet, system do monitorowania i oceny tętna płodu – KTG, aparat USG ginekologiczno-położniczy, łóżka operacyjne i łóżka porodowe, mammograf, aparat USG wielozadaniowy, aparat RTG i aparat RTG przyłóżkowy, a także holter sercowy dziecięcy, holter ciśnieniowy dziecięcy, stacja holterowa, zestaw do badań wysiłkowych, USG – echo serca, USG – echo serca jezdny i EKG spoczynkowe.

Dzięki inwestycji w wymianę istniejącego sprzętu i zakupie nowych urządzeń w przasnyskim szpitalu możliwe stało się świadczenie nowych usług medycznych i stosowanie nowoczesnych procedur.

 

Tytuł projektu: Podniesienie poziomu opieki zdrowotnej w SP ZZOZ w Przasnyszu w celu poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego pacjenta oraz jakości usług medycznych

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu

Całkowita wartość projektu: 13 397 680,80 zł

Kwota dofinansowania: 10 714 360,85 zł

Działanie: 6.1 Infrastruktura ochrony zdrowia

 

Fot. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś