Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki Funduszom Europejskim uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Sulejówku oraz Szkoły Podstawowej nr 3 uczą się w lepszych warunkach. W budynkach oświatowych przeprowadzono prace z zakresu termomodernizacji. Wartość inwestycji wyniosła ponad 6 mln zł, z czego unijne wsparcie to przeszło 3,7 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

 

Termomodernizacja to najlepszy sposób na poprawę efektywności energetycznej budynków. Jedną z przyczyn wysokich kosztów użytkowania domów mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej są nadmierne straty ciepła, powodowane przez np. złą izolację przegród zewnętrznych, nieszczelne okna i drzwi, a także źle funkcjonujące instalacje grzewcze. Dlatego warto poddawać budynki kompleksowej termomodernizacji.

Miasto Sulejówek przy pomocy środków europejskich zrealizował projekt dotyczący zwiększenia efektywności energetycznej 5 budynków użyteczności publicznej. Prace zostały wykonane w Liceum Ogólnokształcącym oraz w budynkach A, B, C i D stanowiących kompleks Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulejówku. Miasto na realizację projektu pt. „Kompleksowa termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Sulejówku – etap 1” w ramach Działania 4.2 „Efektywność energetyczna” pozyskało ponad 3,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Prace w każdym budynku polegały m.in. na dociepleniu ścian zewnętrznych oraz dachu i stropodachu, dociepleniu przegród budynku, wymianie okien i drzwi, modernizacji oświetlenia na energooszczędne, montażu ogniw fotowoltaicznych, modernizacji instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej, montażu pompy ciepła. W kotłowni Szkoły Podstawowej nr 3 wnioskodawca wymienił istniejące kotły gazowe na kotły kondensacyjne, zamontował m.in. automatykę pogodową, zawory automatycznego odpowietrzania oraz zawory termostatyczne przy grzejnikowe. Ustawione zostały także przerwy dobowe i tygodniowe.

W każdym budynku zamontowane zostały liczniki ciepła, chłodu oraz ciepłej wody użytkowej. Budynki zyskały również nowe elewacje. Celem inwestycji było także zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, co przekłada się na oszczędności miasta oraz na ochronę środowiska naturalnego. Redukcja emisji zanieczyszczeń trafiających do atmosfery, poprawia jakość powietrza w Sulejówku, a tym samym wpływa na jakość życia mieszkańców.

Tytuł projektu: Kompleksowa termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Sulejówku – etap 1

Beneficjent: Miasto Sulejówek

Całkowita wartość projektu: 6 009 131,32 zł

Kwota dofinansowania UE: 3 726 908,47 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Fot. Urząd Miasta Sulejówek

 

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

· Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne. · Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie www.funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram. · Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś