Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Prace remontowe czekają budynek Urzędu Gminy w Pacynie oraz budynek administracyjno-biurowy należący do Miasta i Gminy Gąbin. Będzie to kompleksowa modernizacja energetyczna oraz termomodernizacja. To już kolejne budynki w regionie płockim, które dzięki wsparciu środków europejskich zmienią się w zakresie bezpieczeństwa i estetyki. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego na zrealizowanie inwestycji Związek Gmin Regionu Płockiego otrzyma ponad 392 tys. zł w ramach programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz przedstawiciele związku.

Urząd Gminy w Pacynie czekają ekologiczne zmiany. W ramach projektu zostaną wykonane następujące prace: ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachów. Wymienione będą okna i drzwi zewnętrzne, a także zmodernizuje ogrzewanie budynku. Zaplanowana jest nowa instalacja wraz z grzejnikami oraz montaż  systemu sterowania ogrzewaniem. Elementem inwestycji jest również montaż paneli fotowoltaicznych.

 

Budynek administracyjno-biurowy należący do Miasta i Gminy Gąbin zostanie ocieplony, a pokrycie dachu i drzwi zewnętrzne wymienione. W budynku zamontowane zostanie sterowanie ogrzewaniem.

 

Realizacja projektu poprawi warunki użytkowania tych budynków. Zwiększy się też efektywność energetyczna, co przełoży się na duże oszczędności i zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery, a tym samym lepszą jakość powietrza w regionie.

Inwestycja będzie finansowana ze środków Osi priorytetowej XII „REACT-EU dla Mazowsza”.

 

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminach Regionu Płockiego

Beneficjent: Związek Gmin Regionu Płockiego

Całkowita wartość projektu: 625 668,53 zł

Kwota dofinansowania: 392 493,12 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś