Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego na liście projektów pozakonkursowych planowanych do dofinansowania z funduszy europejskich znalazł się  projekt doposażenia mazowieckich szkół w związku z pojawieniem się koronawirusa. Planowana wartość inwestycji wyniesie ok. 35 mln zł, z czego potencjalna pomoc z Unii Europejskiej to blisko 28 mln zł.  Dofinansowanie przeznaczone zostanie na zakup niezbędnego sprzętu, oprogramowania i przeprowadzenie szkoleń przygotowujących szkoły, uczniów i nauczycieli do pracy zdalnej.

Projekt pozakonkursowy pt. „Mazowiecki program przygotowania szkól, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” jest w trakcie przygotowania. Dofinansowanie będzie możliwe dzięki funduszom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020,

Jakie będą założenia projektu?

Unijne wsparcie przeznaczone zostanie na zakup niezbędnego sprzętu, oprogramowania i przeprowadzenie szkoleń przygotowujących szkoły, uczniów i nauczycieli do pracy zdalnej. W ramach projektu do szkół trafią m.in.:  stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety czy moduły i programy edukacyjne. Dzięki unijnemu wsparciu możliwe będzie również przeprowadzenie modernizacji lub utworzenie nowych szkolnych pracowni przedmiotowych w placówkach, tak aby umożliwić prowadzenie nauczania zdalnego. Docelowo wsparcie może objąć nawet 200 szkół z terenu województwa mazowieckiego,  w tym co najmniej 150 szkół z obszarów wiejskich i małych miast.

Fundusze Europejskie dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś